MEYDANLARA ÇIKMADAN SORULAR

| 16.12.2013 11:08
1164 0

Uzunca bir süredir yazı yazmadım. Çünkü bir önceki yazımın güncelliği hiç geçmedi, bu kafayla geçeceğe de benzemiyor. Önemli olan bu kafaların topluma verdiği zararları en aza indirmek. Görünen o ki yeni akımda benim gibi düşünüyor.

Başkan adayları belli olmaya başladı. CHP adayı Sayın Mehmet Kocadon, MHP adayı Sayın Mehmet Tosun, AKP adayı büyük ihtimalle Sayın Mustafa Paşalı.

Diğer 1-2 partinin de adayları var ama seçim özellikle Mehmet Kocadon, Mehmet Tosun ve eğer aday olursa Mustafa Paşalı arasında geçecek gibi gözüküyor.

Belediye meclis üyesi adayları da daha tam olarak belli değil. Aslında belli olmaması halk tarafından pek olumlu karşılanmıyor. Zira seçimlere 3 ay kaldı ve halk artık proje duymak, kimi nereye seçeceğini bilmek istiyor.

Belli olan tek isim Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan. Saruhan bildiğiniz gibi CHP Genel Merkezi tarafından Bodrum Belediye Meclisi’ne 1. Sıradan aday gösterildi. Eğer Mehmet Kocadon başkan seçilirse Saruhan da yardımcısı olacak.

Bu seçimler diğer hiçbir seçime benzemiyor. Çünkü Muğla artık büyükşehir oldu ve yeni yasaya göre Bodrum’da ki tüm belde belediyeleri kapanıyor, yarımada da sadece Bodrum Belediyesi hizmet verecek.

Ancak maalesef Bodrum Belediyesi’nin de tıpkı diğer tüm büyükşehir ilçe belediyelerinde olduğu gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olacak ve Büyükşehşr Belediyesi istemezse Bodrum’a bir çivi bile çakamayacak.

Seçimler bu yüzden çok önemli. Aslında görünen o ki Bodrum’a hizmet aslında Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gelecek. Bu yönüyle Bodrum Belediyesi’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde olması hayati önem taşıyor.
 
Bu gerçekten yola çıkarak buradan tüm belediye başkan adaylarına sesleniyorum;

- Bu durumu Bodrum lehine nasıl çevireceksiniz?
- Bodrum’un mega yatırımlarıyla ilgili karar ve yetki Büyükşehir Belediyesi’nde olduğuna göre Bodrum’un geleceğiyle ilgili düşünceleriniz neler?

Bence bu seçimlerde başkan adayları sunacağı projeleri anlatsın tamam ama bu projeleri Büyükşehir Belediyesi ile birlikte nasıl hayata geçireceğini de anlatsın.

İşte bu yüzden bu seçimler çok önemli ve oy kullanırken bu gerçeği asla göz ardı etmememiz gerekiyor.İLK YORUMU SİZ YAPIN...