MECLİS ADAYLARI

| 19.02.2014 16:12
935 0

Bodrum Siyaseti gün geçtikçe daha da ısınıyor. Seçimlere çok az bir zaman kala iddialı olan 3 partinin belediye meclis üyesi adayları da netleşti.

 

Listeler üzerine yorum yapmaya hiç niyetim yok, zaten şu anda Bodrum’da hemen herkes listeleri kendine göre tartışıyor.

 

Şu bir gerçek ki hiçbir liste toplumun tamamını memnun etmez. Herkes listelerde kendilerine göre bir şeyler bulur. Bu yüzden herkesi memnun etmek mümkün değil.

 

Peki bu listeler seçmene nasıl yansıyacak?

 

Emin olun ki piyasada yaratıldığı gibi büyük bir etki olmayacak. Zira listelerde adı yazılı olanları Bodrum’da siyasetle çok iç içe olan insanlar iyi tanıyor, toplumun büyük bir kesimi birkaç isim hariç kimin kim olduğunu bile bilmiyor.

 

Bodrum Yarımadası’nın çok büyük bir kesimi için önemli olan belediye başkan adayının kim olduğu ve partisi.

 

Bitez’in onlarca sitesinde yaşayanların yüzde kaçı meclis adaylarını tanıyor?

Gündoğan’da yaşayan, emekliliğinde Bodrum’u tercih etmiş insanların yüzde kaçı oyunu meclis adaylarının ismine göre kullanacak?

 

En iyimser tahminimle belediye meclis üyesi adayları, Bodrum Yarımadası’nın oylarının sadece yüzde 20’sini etkileyecek. Geri kalan yüzde 80’lik kısım sadece partiye oy verecek.

 

O yüzden ben yerel seçimlerde belediye meclis üyesi adayları üzerinden değil de projelerle, yakın ve sıcak ilişkilerle siyaset yapılmasını bekliyorum.

 

Bir de tabi gerginlik olmadan, kırıcı olmadan, başkalarının kişilik haklarına saygı duyarak siyaset yapılmasını istiyorum.İLK YORUMU SİZ YAPIN...