MAKYAJIYLA GECE GÜZEL GÖZÜKEN ÇİRKİN KADIN!

| 16.11.2011 12:28
1969 0

Yılbaşını saymazsak Kurban Bayramıyla birlikte Bodrum’un turizm sezonu sona erdi, kış sezonu başladı. Hayırlı uğurlu olsun!

Şimdi yeni sezon için hazırlıklar başlayacak, oteller tadilat yapacak, evler yağmurun bitmesini bekleyecek, mal mülk sahipleri yeni kiracılarını bekleyecek!

Garip değil mi? Her yıl sanki karbon kopya kağıt koymuş gibi aynı şeyleri yaşıyoruz. Sonbaharla beraber yağmur başlıyor, izolasyonu olmayan evler batıyor, içinde oturanlar tüm kışı hasta geçiriyor. Üstelik bu durum hemen her evde yaşanıyor.

İnanın sadece bu işle uğraşan esnaf var. İlkbahardan yaza kadar çalışıyor daha sonra memleketine gidip bir sonraki ilkbaharı bekliyor. 1988 yılından bu yana Bodrum’dayım, bu kısır döngü hiç değişmedi.

İlkbaharda küf, kir, pas içinde evler, hasta insanlar! Ne o? Bodrum’a kış geldi.
Bu sene inşaat sektöründe bir canlanma bekleniyor ama her yılda olsa Bodrum’da ne var anlamıyorum; izolasyona doğru dürüst önem veren yok!

Ve mal mülk sahipleri!
Bundan 12-13 yıl önce Bodrum’da ki dükkanların yarısından fazlası her sene el değiştirirdi. Son yıllarda aynı dükkan yılda birkaç kez el değiştiriyor! Ve her seferinde kiracısından kazık yiyen mal sahibi akıllanmıyor, aynı hatayı yapıp dükkanın tapusunu alacağınız bir paraya kim olduğunu bilmediğine kiraya veriyor.

E tabi bu kadar yüksek kirayı ödeyemeyen işletme sahibi önce kaliteyi bozuyor, sonra eleman çıkarıyor, son olarak elektrik, vergi ve su parasını ödeyemeden çıkıp gidiyor. Birkaç ay kira alamayan mal sahibi ise avucunu yalıyor!

Kış turizmi diyoruz ama hiç araştırdınız mı yabancının önceliklerini?
Bir kere hanuttan nefret ediyor. Sonra fiyat ve kalite birliği istiyor. Ayrıca bir sene sonra geldiğinde yine aynı mekanı aynı insanlarla görmek istiyor. Sorun bakalım Bodrum’un yüzde kaçı bu özelliklere sahip.

Kafalar değişmeden, düzen bozulmadan, sistem değişmeden Bodrum’da kış turizmi olmaz! Kış ayları Bodrum’un Bodrum’da yaşayanları için acı çekme günleridir.

Hastalıkla, işsizlikle, parasızlıkla, yağmurla, soğukla uğraşır Bodrumlu! İlkbahar geldiğinde de kışın ortaya çıkardığı tüm bozuklukları makyajla temizlemek isteyen ekiplerin yarattığı kargaşayla!

10 yıl da geçse 20 yıl da geçse bu düzen değişmez! Bodrum aynı Bodrum gibi olur. Gece makyajlı gördüğünüz de güzel sandığınız çirkin kadın gibi!

Unutmadan bu kadar tarihi ve doğal güzellikleri katledip dünya güzelini çirkin yapan kimler acaba?İLK YORUMU SİZ YAPIN...