MACİT GÜNDOĞDU?NUN BODRUM?A AÇIKLAMA BORCU VAR!

| 06.10.2008 13:47
3339 0

AKP Bodrum Başkanı Macit Gündoğdu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sağ partilerin tek aday üzerinde birleşmesi yönünde bir çağrı yapmış ve “amaç Bodrum” demiş.

İyi güzel söylemiş de açıkçası ben Macit Gündoğdu’nun yapmış olduğu hiçbir açıklamayı doyurucu bulamıyorum. Sanırım nedeni Bodrum Devlet Hastanesi! Restorasyon ihalesiyle ilgili rezaleti ortaya çıkardığımızdan bu yana neredeyse 4 yıl geçti. Ama başta ihaleye çok sahiplenen sayın Macit Gündoğdu, gerçekler ortaya çıktıktan sonra tek kelime etmedi!

Bu yüzden sayın Gündoğdu sizin yapmış olduğunuz hiçbir açıklama bana samimi gelmiyor. Bakın yerel seçimler geliyor! Çıkacaksınız partiniz, adayınız, belki de kendiniz için oy isteyeceksiniz. Bodrumlular’a hiç kuşkusuz bir çok güzel şeyler söyleyeceksiniz!

Ama hayır sayın Gündoğdu! Sizin önce Bodrum’a bir açıklama borcunuz var! Bodrum Devlet Hastanesi’nin 12 trilyon liralık ihalesiyle ilgili anlatmanız gereken, söylemeniz gereken şeyler olduğuna inanıyorum. Bu açıklamayı yapmadan Bodrum’dan oy istemek, Bodrum’a hizmet edeceğinizi söylemek bana hiç doğru gelmiyor Sayın Gündoğdu!

Sakın “tespit edilen edildi, oldu bitti. 700 milyar liralık usulsüzlük ortaya çıkarıldı” falan demeyin. Bu ihalenin sonuçlarını tıpkı başında olduğu gibi değerlendirmenizi bekliyoruz Sayın Gündoğdu.

12 trilyon liralık ihalede neler yapıldı, nerelere kalem kalem neler harcandı. Yenilenen hastanede bugün durum nasıl? Bunlar ilk aklıma gelenler. Aklıma geldikçe sormaya devam edeceğim.

Ve siz bu açıklamayı yapana kadar biz size sormaya devam edeceğiz. İnanın “Türk Halkı balık hafızalıdır, çabuk unutur” tezini soracağımız sorularla çürüteceğiz. Siz bizi hiçbir basın açıklamasına çağırmasanız da biz cevap alana kadar sormaya ve hatırlatmaya devam edeceğiz.

Yani unutmayacağız Sayın Gündoğdu! Bodrum’a da unutturmayacağız!


İLK YORUMU SİZ YAPIN...