Lanetlemiyorum!

| 18.02.2016 12:14
1621 0

Ben terörü lanetlemiyorum.

İki sebebi var.

İlki; annem ‘bela okuma gelir seni bulur’ diye çocukluğumda çok söylendi bilinçaltıma işlemiş bir korku var. Tam lanet okuyacağım tırsıp lafımı yutuveriyorum.

İkinci sebebi; arz-talep gerçeği

Efendiler,
Bir halk birlik olup, çoğunluk oluşturup hükümetinin geliştirdiği iç ve dış politikalara ‘evet ben seni destekliyorum’ devam et dediyse. Sandıkta çoğunluk oluşturduysa ve ben o çoğunluğun dışında kalan azınlıktaysam yani kabaca, ülkenin ses çıkaran vatandaşı değil de seyircisi olduysam lanetlemek, kış-kış yapmak, sövmek, sosyal medyada beylik laflar düzmek boşuna.

Bugün İstanbul veya Ankara’da bir bomba patladığında ne kadar içim yanıyorsa, Sur’da ölen çocuklar için de o kadar yanıyor. Ve biliyorum ki bu acıyı dindirecek şey benim dilimden kalemimden dökülecek dualar, ah’lar vah’lar değil.

Öncelikle yaşanan olayları basit bir terör eylemi, terörle savaş olarak görmediğimi belirtmem gerekiyor.

Ne PKK’yı ülke topraklarından çıkartmak için başlatılan operasyonlara,
Ne Suriye ile savaşımıza,
Ne Rusya’yla yaptığımız dalaşa,
Ne de Amerika’ya atarlanmalarımıza inanmıyorum.

Tüm bu yaşananları, Cumhurbaşkanımızın vakti zamanında açıkladığı ve BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) Eş Başkanlığının ülkemize getirdikleri olarak görüyorum. Yaşanan ve yaşanacak olanların tamamını kurgudan ibaret görüyorum. Elbette sadece bizim hükümetimizin kurgusu değil bu kurgu BOP sevdalısı tüm ülkelerin bir arada yürüttüğü bir proje. Ve kendi dâhiyane projelerinde kurban verilmesi gerekiyorsa veriyorlar, kahraman ilan edilmesi gerekiyorsa geçici kahramanlar yaratıyorlar, terör olması gerekiyorsa terörü destekleyerek var ediyorlar. Benim gibi azınlıkta olan seçmenler ise yaşanan bu tiyatro karşısında seyirci olmak dışında hiçbir şey yapamadan oturuyoruz.

Bodrum giriş çıkışlarında bir süredir polis ihbar üzerine aramalar yapıyor. (Dün Bitez köy içinde de bir ekip çalışıyordu bunun başka bir sebepten olması için dua ediyorum.) Dün Ankara’da yaşananlar sonuncu terör eylemi olmayacak bunu içten içe hepimiz biliyoruz. Sanıyoruz ki ya da inanmak istiyoruz diyelim bu terör eylemleri için yetkililer bizim isyanlarımız sonunda bir dur diyecekler.

Hayır, demeyecekler.
İstediklerini elde edene kadar, tıpkı Facebook’ta paylaşılan ‘lanetliyoruz’ postları kadar sahte, samimiyetsiz açıklamalarda bulunup terörü körüklemeye devam edecekler.
Ta ki, istediklerini almayı başarana kadar.

Peki; yapacak hiçbir şeyimiz yok mu?
Elbette var.
Vardı.
Yine olacak.

Ülkenin azınlığını oluşturan seçmen, seyirci olmayı bırakmaya karar verip sandıkta ses söz sahibi olmayı başarırsa ‘barış’ sözde değil gerçekte yerini bulacaktır.İLK YORUMU SİZ YAPIN...