KORKUNÇ BİR HEYECAN DUYUYORUM

| 20.09.2015 12:53
656 0

Aktif gazetecilikten uzak kaldım. Sağolsun arkadaşlarım ve ajanstaki arkadaşlarım Bodrum gündemini takip ediyorlar bizde onlardan yararlanıyoruz.

 

Zamanında birçok önemli haberlere imza attım. Bodrum’da birçok yolsuzluğu ortaya çıkardık, Milletimizin paralarının hortumlanmasına izin vermedik.

 

Bunun için yargılandım ve Allah’a çok şükür ki hepsinden alnımın akıyla çıktım. Kendi çıkarım için hiçbir haber yapmadım, kimseye çanak tutmadım. Elbette çok suçlandım, iftiraya uğradım ama kendimi bildiğim için hiçbirini kafaya takmadım.

 

Bunları neden mi yazıyorum?!

 

Mesleğimden oldukça uzaklaştım. Beni ben yapan haberciliğim artık yok denecek kadar az. Bunun altında elbette bir çok neden var ama en büyük nedeni gazetecilikten para kazanılmaması.

 

Belki bende birilerinin adamı olsaydım bugün çok daha farklı olabilirdi ama olamadım işte. Ne mutlu ki Bodrum’da ki gerçek gazeteci arkadaşlarımın hemen hepsi aynı kumaştan ve hepsi karın tokluğuna ama gururla mesleklerini yerine getiriyorlar.

 

Geçtiğimiz günlerde haber ve köşe yazıları arşivime göz attım ve inanılmaz bir heyecan duydum. Ne kadar cesurca yazılar yazıp haberlere imza atmışız.

 

O yıllara gittim ister istemez ve korkunç bir heyecan duydum. İçimdeki gazetecilik külleri birazda olsa alevlendi. Sonucu ne olur bilemem ama farkettim ki ben bu mesleğe aşığım.

 

Belki diyorum yeniden eskiye dönebilir miyim?

 

Neden olmasın?İLK YORUMU SİZ YAPIN...