KISMİ RAHATLIK VAR AMA TAM DEĞİL!

| 30.07.2012 15:05
2078 0

2 hafta önce sitemizden bir çağrıda bulunduk. Başta Muğla Valisi olmak üzere, Bodrum Kaymakamı, Belediye Başkanları, Emniyet Müdürü gibi üst düzey yöneticilere çağrıda bulunduk ve Bodrum’un trafik karmaşasının çözümü için artık bir şeyler yapılması gerektiğini söyledik. Eleştirilerimizle birlikte çözüm önerilerimizi de sıraladık ve ekledik; sorun çözülene kadar çağrımızı yapmaya devam edeceğiz.

Bu çağrımızdan 1 saat sonra Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan beni aradı ve trafik ışıklarının düzenlenmesi görevinin belediyelerde olduğunu, ancak buna rağmen belediyelere haberimizle birlikte bir yazı yazıp durumun kontrol edilmesi ve düzeltilmesini isteyeceğini söyledi.

Sayın Gödekmerdan’ın hemen yazı yazıp durumu belediyelere bildirdiğini biliyorum. Zira Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun’la ertesi gün görüştüğümde Gödekmerdan’ın yazısının kendilerine ulaştığını bana söyledi. Mehmet Tosun yeşil dalga sisteminin Konacık’ta çalıştığını ve Jandarma Kavşağı dışında Konacık’ta herhangi bir birikme yaşanmadığını söyledi. Jandarma Kavşağı’nda ise sürelerle ilgili bir değişiklik olamayacağını çünkü zaten her yönün çok yoğun olduğunu söyledi.

Ortakent’te de büyük bir rahatlama söz konusu. Buradaki ışıklarda da düzenleme yapılınca trafikte rahatlama yaşandı. Hatta bazı okurlarımız bizleri arayıp haberimizden dolayı bize ve Sayın Kaymakam’a teşekkür etti.

Bodrum’da Emniyet Kavşağı ve Otogar ışıklarında da iyileştirme yapıldı. Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde trafik polisleri trafiğin düzenlenmesi için yoğun çaba sarfediyor.

Ben buradan Bodrum Kaymakamı Sayın Mehmet Gödekmerdan’a Bodrum adına çok teşekkür ediyorum. Son derece duyarlı davranıp, yazımızdan sonra hemen harekete geçti ve gerekeni yaptı.

Ancak Gümbet, Devlet Hastanesi kavşakları bildiğiniz gibi! Yine çok gereksiz yönlere yeşil ışık fazla yanıyor, ana arterde 90 saniyelik kırmızı ışıktan sonra yeşil ışık çok az süreyle yanıyor.

Bu yüzden trafiğin rahatladığını tam olarak söyleyemeyiz. Ayrıca Yalıçiftlik sapağı ve Bodrum Gemi Yanaşma sapağı arasındaki 100 metrede ışıkların birbiriyle koordinesiz çalışması hala düzeltilemedi. İlk sapakta kırmızı ışık yeşile dönüyor, 100 metre sonra ise kırmızı yanmaya devam ediyor.

Sayın kaymakam Dr. Gödekmerdan’la az önce görüştüm. Kış gibi rahat bir trafiği beklemenin hayal olduğunu ancak buna rağmen bu yönde ciddi çalışmalar yapıldığını söyledi.

Yıllar sonra ilk defa bir yöneticimiz haberimizden sonra trafik karmaşasına el attı ve kısmi bir rahatlık sağladı. Kendisine çok teşekkür ederim. Bodrum Belediyesi’nden de yukarıda andığım kavşaklara el atmasını bekliyorum.İLK YORUMU SİZ YAPIN...