KENDİN İÇİN DEĞİL HALK İÇİN SİYASET!

| 16.07.2013 16:50
1398 0

Çok uzun bir süredir CHP Bodrum İlçe Örgütü kaynıyor. Parti adeta ikiye bölündü. Okan Özsu kendi düşündüklerini bazen kimseye danışmadan, sormadan uygulamaya kalkınca olanlar oldu. Aylardır bu sıkıntıları duyuyor, biliyoruz ve dün CHP’de gerçekleşen istifaları da her an bekliyorduk.

Yıllar öncede yazmıştım, politikacının asli görevi halka hizmettir. O yüzden o koltuk ona verilir. Halk politikacıdan hizmet bekler, kendi yaşantısının daha da iyileşmesi için çaba bekler.

Ancak maalesef CHP İlçe Örgütü’nde uzunca bir süredir mevcut yönetimin bile başkanla çok fazla konuda ters düştüğünü biliyoruz.

Maalesef Okan Özsu bu işi beceremedi. Hırslarına yenik düştü. Kulaklarını gözlerini kendi doğruları dışında her fikre kapattı. Belediye başkan vekilliği seçimi, meclis boykotu gibi konularda hep dayatmacı bir politika izledi. Halkın ne dediğini ne istediğini hiç dinlemedi.

Özellikle gençlik kollarıyla polemiğe girdi. Kadın ve gençlik kollarının gereksiz olduğunu ima etti. Partiyi toparlayacağı yere daha çok dağılmasını sağladı.

Peki tüm bunları Okan Özsu niye yaptı?

Hep söylüyorum; Türkiye’de politikacılar koltuğu gördü mü asli görevini hemen unutuyor. İnanılmaz bir ego patlaması yaşayan politikacılar, bulunduğu konumu erişilmez olarak görüyor. İnsan ilişkileri farklılaşıyor, yaklaşımları değişiyor.

“Ben dedim, öyle olacak” kibriyle maalesef çevresini, vatandaşlarını göremiyor. Hele ki bir de üstlerinden birinden birazda olsa övgü alırsa artık ayakları hiç yere basmıyor.

CHP gibi bir partinin Bodrum İlçe Örgütü, bu ilçe için çok önemlidir. Bugüne kadar halk gerçeğini göremeyen bir çok CHP’li politikacı Bodrum’dan silinip gitmiştir. Ama maalesef giderken Bodrum’a da çok ciddi zararlar vermiştir.

O yüzden Okan Özsu’dan beklenen ihtiras ve egolarını bir kenara bırakması ve acilen istifa etmesidir. Zira seçim sürecine giren Bodrum’da CHP’nin hamleleri, kibre, egoya ve ihtirasa kurban edilemeyecek kadar önemlidir.

Ayrıca tüm politikacıların çok iyi bilmesi gerekir ki; artık politika sizin bildiğiniz doğrularla değil, halkın doğrularına göre yapılıyor. Artık lütfen bunun farkına varın, farkına varanlarla aranızdaki uçurumları biraz olsun kapatın.İLK YORUMU SİZ YAPIN...