HİÇ UĞRAŞMAYIN, İŞİMİZİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

| 07.10.2010 13:25
2059 0

Gerçekten tuhaf bir ülkede yaşıyoruz. İşinizi yapıp bazı tuhaflıkları ortaya çıkarıyorsunuz, adınız tehditçiye, şantajcıya çıkıyor. Para menfaat karşılığı haber yaptığımız ortaya atılıyor, akılları sıra bizi karalamaya çalışıyorlar.

Ama bunlar bizim çok hoşumuza gidiyor. Demek ki doğru yoldayız, doğruları yapıyoruz.

Bitez Belediyesi ile ilgili son aylarda yazdığımız yazılar, yaptığımız haberler hep belgelere dayanıyor. Ortada tuhaflık var. Kamunun hakkını korumak görevleri arasında olan bir belediye, kamu malına tecavüzü görmezden geliyor, üstüne üstlük bu tecavüzün direkt muhatabı oluyor zira kamuya ait alanlara giriş için kendilerine VIP kart veriliyor!

Biz BHM olarak bunu ortaya çıkarıyoruz, belgelerini yayınlıyoruz. Bitez Belediyesi bu haberlerden sonra geri adım atıp meclis kararı alıyor ve bu tecavüzün sona ermesi için gerekeni yapıyor.

Bunun gibi bir çok belgeli olayı yazıp haberleştiriyoruz, ama anlaşılan tekerlerine çomak soktuğumuz kişiler akılları sıra gündem değiştirip bizi hedef gösteriyorlar, konuyu bambaşka alanlara çekmeye çalışıyorlar.

Neymiş efendim biz Bitez Belediyesi’nden reklam alamıyormuşuz. Alabilseymişiz bu haberleri yapmazmışız! Tam tersi biz bir çok belediyeden olduğu gibi Bitez Belediyesi’nin yeni yönetiminden de reklam aldık. İsteyen gider sözleşmeyi inceler.

Ayrıca her nedense Bodrum Belediyesi’nden çok fazla reklam aldığımız iddia ediliyor. Kesinlikle doğru değil. Her belediyeden ne kadar reklam aldıysak Bodrum Belediyesi’nden de o kadar reklam aldık. Kuruşu kuruşuna aynı. Tıpkı Bitez Belediyesi’nden aldığımız gibi.

Bu tip iğrenç yakıştırmaları yapan insanların aslında niyetleri de ortaya çıkıyor. Kazara bu insanların elinde basın gücü olsa (bazılarında var, durumları ortada!) maazallah Bodrum’un anasını ağlatacaklar.

Çok net söyleyeyim biz BHM olarak kimseden hakkımız dışında bir kuruş menfaat talep etmeyiz. Kimseye zorla bize reklam verin demeyiz. Kimseyi reklam vermediği için tehdit etmeyiz, şantaj yapmayız. Bu iğrençlikleri yapanların durumu ortada. Bizi kimse başkasıyla karıştırmasın.

Bizim emeğimiz, alın terimiz sadece habercilik! İşimizi iyi ve doğru yapmak için çabalıyoruz, onurumuzla bu işi yapıyoruz. Ne kendimizden ne de yazarlarımızdan en küçük kuşkumuz yok.

Ve ne kadar doğru olduğumuz gelen tepkilerden belli. Biz belgeleriyle yolsuzlukları, tuhaflıkları ortaya çıkarıyoruz. Bazıları bunlara bakacağına, doğru mu değil mi diye araştıracağına bize saldırıyor.

Neden? Çünkü bugüne kadar bu insanları kimse rahatsız etmemiş. Bildikleri gibi davranmışlar! 3 kuruş menfaat için satın aldıkları insanlar hep onların istediği gibi haber yapıp, yazı yazmışlar. Herkes değirmenini istediği gibi döndürmüş.

Ama artık yok öyle! Kim ne derse desin biz bildiğimizi gözümüzü budaktan sakınmadan söylemeye devam edeceğiz. O yüzden bazıları hiç boşa çabalamasın, vazgeçmeye niyetimiz yok! Artık Bodrum sizin istediğinizi istediğiniz gibi yapacağınız, her türlü kanunsuzluğu sergileyip, hiçbir şey olmamış gibi davranacağınız bir yer değil. Çünkü BHM var. İyi ki de var!

Son söz:

HAKLI OLMAK KADAR GÜZEL BİR ŞEY YOK HERHALDE, ZİRA HER ZAMAN BAŞIMIZ DİK ALNIMIZ AÇIK GEZEBİLİYORUZ. YA SİZ!İLK YORUMU SİZ YAPIN...