HERŞEYE RAĞMEN YÜZDE 20, AMA!

| 08.06.2010 14:05
2013 0

Bugün bir haber manşetimizde dikkatinizi çekmiştir. Haberde Mayıs ayında Bodrum’a gelen yabancı turist sayısında %20’ye yakın bir artış olduğundan bahsediliyor.

Ben dahil çoğumuz bu rakama şaşırmış olabilir zira yolların durumu ortada. Hele Mayıs’ta daha da beterdi. Hatta rezervasyon iptalleri konuşuluyordu ama tüm bunlara rağmen %20’lik bir artış Bodrum için hiç fena değil.

Peki acaba plansız yapılan yol çalışmaları sezona kadar bitseydi ne olurdu? Sorulması gereken soru bu.

Bir diğer soru da madem bu kadar artış var neden esnafa yansımıyor?

Cevap basit; Her şey Dahil sistemi!

Otele giren çıkmıyor. Para harcamak isteyen turistte özel turlarla! anlaşmalı yerlere götürülüyor. Çoğu otelin Ala Carte restaurantları var, farklı bir yemek yemek isteyen turist kendi isteği dışında yönlendiriliyor.

Her geçen yıl turist sayısının arttığı haberlerini yayınlıyoruz. Ancak burada haber; bu kadar turist artışına rağmen, gelir artışı ne durumda, ya da böyle bir artış var mı? Araştırın ya da arşivlerimize bakın, durum ortada. Gelirlerde artış martış yok. Tam tersine geriye gidiş var.

Her geçen yıl otel fiyatları yabancılara daha da ucuzluyor, sadece esnaf değil, otelci de belini doğrultamıyor.

Her şey Dahil sistemi ve alt yapı çalışmaları programlaması çok ciddi şekilde ele alınmazsa biz daha çoook bindiğimiz dalı kesmeye devam ederiz.


İLK YORUMU SİZ YAPIN...