HERŞEYE RAĞMEN BODRUM!

| 20.06.2008 12:30
2545 0

Karşıyakalıyım!.. Bundan da gurur duyuyorum. En sevdiğim renk; yeşil kırmızı!.. Ne zaman çok sevinsem mutlaka KAF KAF çekerim!.. Çok fanatik bir Karşıyakalıyım!.. Geçmişte Karşıyaka uğruna inanılmaz şeyler yaptım! Yanlışlıkla bir basketbol maçında sevgilimin ayağını kırdım, kızcağız hala sakat! En iyi arkadaşım Fenerbahçeli diye bir Karşıyaka-Fenerbahçe maçında çocuğun üstüne saldırdım. Gerçekten bugün utandığım ama o zaman çok normal saydığım bir çok şey yaptım Karşıyaka uğruna. Bugün Karşıyaka lafı duyduğum anda yine bir tuhaf olurum. Binlerce kilometre uzaklıkta oynanan Milli maçta gördüğüm Karşıyaka flamasıyla gurur duyarım, Göztepe flamasını gördüğümde sinir olurum. Çılgın bir Karşıyaka aşığı olan ben, çok değil bundan 15 yıl öncesine kadar Karşıyaka’dan başka bir yerde kesinlikle yaşayamayacağımı düşünürdüm.

İşte o çılgın Karşıyakalı olan bendeniz, bugün Bodrum’da yaşıyorum, geçimimi Bodrum’dan sağlıyorum, oğlumu Bodrum’da büyütüyorum. Öyle bir sevgiyle bağlandım ki Bodrum’a bazen 2-3 günlüğüne Karşıyaka’ya gittiğimde çok çabuk bunalıyor ve bir an önce Bodrum’a dönmek için sabırsızlanıyorum.

Karşıyaka’ya kıyasla Bodrum’un çok büyük eksiklikleri var. Malum su, alt yapı, trafik, düzensizlik! Bazen çıldıracak gibi oluyoruz hiç kuşkusuz.

Sonra ilçede büyük etkisi olan bazı Bodrumlular! Dedikoduyu çok seven, yüzünüze karşı konuşmaktan korkan, arkanızdan demediğini bırakmayan bazıları! Bu yüzden kaç defa Bodrum’u terk etmeyi düşündüm!

Ama Bodrumsuz yapamıyorum. Mutlaka bu ilçede bir şeytan tüyü var! Ancak her şeye rağmen bu ilçe sizi kabul ettiği zaman, o anlayamadığım büyüsüyle birlikte Bodrumsuz gerçekten olmuyor.

Bodrum, kabul etmediğini çok çabuk yok edebiliyor. Buraya bir çok amaç ve hayallerle gelen, çok iddialı işler yapan yüzlerce kişi, Bodrum’da barınamadı, Bodrum onları kabul etmedi! Bodrum’dan gitmek zorunda kaldılar!

Ancak Bodrum kabul ettiklerini yüceltti, büyük imkanlar sundu. Bunu iyi değerlendirenler Bodrum’da çok saygın insanlar oldular, Bodrum’un ve Bodrumluların sunduğu imkanları çok iyi değerlendirdiler.

Dedikoducusuyla, eksikleriyle, doğal güzellikleriyle Bodrum büyülü bir yer. 15 sene önce Karşıyaka’dan başka bir yerde yaşayamamam diyen ben, bugün Bodrum’dan başka bir yerde yaşayamam diyorum.İLK YORUMU SİZ YAPIN...