GERÇEKTEN TUHAF!

| 25.01.2010 12:07
2105 0

Bodrum’u çok sevmeme rağmen bazen anlamakta çok zorlanıyorum. “Acaba” diyorum, “gerçekten Bodrum için bir şeyler yapmaya çalışmak doğru mu?”

Neden böyle bir şey düşünüyorum açıklayayım;

Şu anda Bodrum Belediyesi bir şeyler yapmak için çabalıyor, güzel şeyler de yapıyor. Biz de elimizden geldiğince bu haberleri yayınlıyoruz. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u çalışmalarında teşvik etmeye çalışıyoruz. Amacımız Bodrum’un gelişmesi, güzelleşmesi, yıllardan beri konuşulan sorunlarından kurtulması.

Ancak Gümbet‘te ve Bodrum‘da ciddi yıkımlar yapılmasına, derelerin ıslah edilmesine, alt yapı çalışmalarına hız verilmesine, yıllardır susuzluktan şikayet eden Bodrum‘a gerçekleri açıklayıp su için ciddi atılımlar atılmasına rağmen Bodrum Belediyesi eleştiriliyor. Yapılan tüm bu çalışmalar nedense görülmüyor, görülse de dillendirilmiyor. Biz yazdığımız zaman da yalaka oluyoruz!

Bir diğer örnekte Konacık! Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış bir belediye başkanı. Başkanlığı döneminde Konacık’ı adeta baştan yarattı. Hal böyle olunca bizde başarılı çalışmalarını manşetlerimize taşıdık. Hemen belirteyim sadece Mehmet Tosun’u değil Bodrum için iyi şeyler yapmak isteyen, çabalayan herkese medyamız sonuna kadar açık oldu.

Sadece Mehmet Kocadon, Mehmet Tosun değil, Ticaret Odası’ndan MHP’ye, AKP’den CHP’ye, sivil toplum örgütlerinden, mülki amirlere kadar bugüne kadar kim Bodrum için ne yaptıysa bu sayfalar her zaman onlara açık oldu, merak eden arşivimize girip araştırabilir.

 Ama bir kısım koro sürekli eleştiriyor, kesinlikle yapılanları görmezden geliyor. Onlara göre her şey yanlış! Sadece onlar doğru, sadece onların dediği doğru. Ama onların yanlışı neden yanlış, bir açıklama yok. Peki doğru ne, o da yok! Varsa yoksa yanlış yanlış!

Bu kişilere bakıyorum da hayatları boyunca Bodrum’u çok sevdiklerini söyleyip Bodrum’u sadece sömüren, Bodrum için bir çivi bile çakmayan, Bodrum’u sadece kendi menfaatleri için kullanan tipler. Bu tipler şimdi de kokteyllerde, derneklerde, meyhanelerde bolca arzı endam edip Bodrum’u kurtarmaya devam ediyorlar!!!

Ben bu kişilere soruyorum;

Siz bu zamana kadar Bodrum için ne yaptınız? Hangi yaptığınız Bodrum’a ne fayda sağladı? Siyaset ve menfaat dışında yapılan iyi şeyleri neden ısrarla, inatla görmüyorsunuz? Siz yapamadığınız için mi?

Buradan herkese sesleniyorum;

Bodrum’un menfaati için bir adım atanı sonuna kadar sırtımda taşırım. Kim ne derse desin! ama lütfen Bodrum’un geleceğini emip yok etmeye çalışan şu hareketleri de bir tarafa bırakıp elele verelim. İnanın o zaman Bodrum çok daha iyi yerlere gelecek!İLK YORUMU SİZ YAPIN...