EĞER AMAÇ BODRUM?SA!

| 08.06.2009 14:08
2239 0

Yerel seçimlerin üzerinden neredeyse 3 ay geçti. İptal edilen seçimde yapıldı ve İsmail Altındağ yeniden Yalı Belediye Başkanı seçildi. Kendisini tebrik ederim.

3 aylık süreç içinde Bodrum’da adeta adı konulmasa da bir güç savaşı yaşandı. CHP Bodrum 9 belediye meclis üyeliği ve 4 il genel meclis üyeliğini kendi başarısı olarak gördü, Bodrum’da iktidarın hala kendisi olduğunu ima etti. Ancak seçmenin mesajını çok iyi anlayamadığı belli olan CHP’ye rağmen Mehmet Kocadon, kendisine Bodrum tarafından verilen bu görevi son derece ciddiyetle ve gerektiği gibi yapacağını gösterdi.

CHP’nin anlamsız ve boş yere dediği Mayıs ayı olağanüstü meclis toplantısının ne kadar anlamlı olduğu ortaya çıktı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bu toplantıda Gıda A.Ş. Genel Kurulunda belediye başkanı olması sebebiyle Bodrum Belediyesi’ni kanunen kendisinin temsil etmesi gerektiğini, seçilen CHP’li temsilcinin yasal olmadığını söyleyerek meclisi kanunsuz bir iş yapmamaya davet etti.

Ancak CHP Bodrum, Mehmet Kocadon’un isteğiyle yapılan bu toplantının gereksiz yere yapıldığını ve bir olağanüstü meclis toplantısının boş yere harcandığını söyledi.

Ancak hukuk Mehmet Kocadon’un haklı olduğunu söyleyerek, Gıda A.Ş. Genel kurulunda Bodrum Belediyesi’ni başkan Mehmet Kocadon’un temsil edeceğine hükmetti ve genel kurul bu şekilde yapıldı.

Seçim kampanyasını tamamen Mehmet Kocadon’un AKP’ye geçeceği senaryosu üzerine kuran CHP Bodrum, maalesef seçimi kaybettikten sonra hukuku da bir tarafa bırakarak istediğini gerçekleştirmek istese de, hukuk buna müsaade etmedi.

Bodrum’da önümüzdeki süreçte bir çok değişiklik olacak. Gıda A.Ş. harıl harıl çalışmaya başladı. Belediye çalışmaları 2010 ve sonrası üzerine yoğunlaştı. Şu anda belediyede doğru işler yapılıyor. Ve en önemlisi yapılan tüm icraatlarda amacın sadece Bodrum olduğu çok net olarak gözüküyor.

Bu yüzden artık kavgayı bırakmak, Bodrum için konsantre olmak gerekiyor.

Ve lütfen hiç unutulmasın ki, her zaman en doğruyu HALK SÖYLÜYOR!İLK YORUMU SİZ YAPIN...