DEVLET HASTANESİ REZALETİ VE MACİT GÜNDOĞDU?YA SORULAR!

| 20.10.2008 14:02
3385 0

Onlarca başbakan, hükümet başkanı, kral ve bakanların geldiği, dünyanın gözbebeği Bodrum’un Devlet Hastanesi’nin durumu içler acısı! Siyasi rant uğruna harcanan hastanede birbiri ardına rezaletler yaşanıyor.

12 trilyon liralık Bodrum Devlet Hastanesi ihalesine başında “siyasi rant” için sahiplenen ve bunu itiraf eden AKP Bodrum yönetimi ve başkanı, sorduğumuz sorulara nedense bir türlü cevap vermiyor. Duymamazlıktan, görmemezlikten geliyor.

Kendi adamları olmadığı için sudan ve haksız sebeplerle başarılı başhekim Fatih Ayden’i harcadılar, kendi adamlarını getirdiler ancak iş o kadar tuhaf ki kendi adamlarına atama yazısı bir türlü gelmediği için başhekim olamayan başhekim! 15 gün boyunca makamda oturdu ve isyan edip gitti. Şu anda Bodrum Devlet Hastanesi’nin bir başhekimi yok!

Haksız yere görevden alındığını iddia eden Fatih Ayden yine yasal yollara başvurdu ama her nedense Sağlık Bakanlığı Ayden’i bu sefer de Karaman’a tayin ettirdi.

Kardiyoloğu rapor alıp 3-4 haftadır hastanede olmadığı için acil kalp vakaları ne oldu bilemiyorum! Ve son olarak doktoru gelmesine rağmen teknisyen olmadığı için basınç odası yine çalıştırılamadı ve bir insanın hayatıyla oynandı!.

Bu ne hırstır anlamıyorum. Amacı “halka hizmet!” olan bir partinin kontrolünde Bodrum Devlet Hastanesi, insanların hayatıyla oynuyor. Gariplikler hiç bitmiyor. Bodrum Devlet Hastanesi’nde adeta büyük bir kaos yaşanıyor. Ve siyasi iktidarla onun Bodrum’da ki temsilcileri “bizden değil” diyerek kıyım yaptığı Bodrum Devlet Hastanesi, Bodrum’da bir bomba gibi yer alıyor.

Ve Sayın AKP Bodrum Başkanı Macit Gündoğdu,

Hadi biraz ihaleyle ilgili soruları başka zamana bırakıp sizi üzmeyelim ama başka sorularım olacak. Bir zahmet cevaplandırırsanız Bodrum Halkı bilgilenmiş olur;

1-) Bodrum Devlet Hastanesi’ne Fatih Ayden’den sonra “başhekim” olarak atanan anestezi uzmanı neden atama yazısı yapılmadan 15 gün boyunca hastanede başhekim olarak oturdu, bu kişinin ataması neden yapılmadı? Bu kişi başhekim olarak atandığını söylemesi ve makamda oturmasına rağmen başhekimin atması gereken imzaları kim attı?

2-) Fatih Ayden Karaman’a hemen tayin edilebiliyor da, doktoru gelmesine rağmen neden bir türlü teknisyen ataması yapılıp basınç odası faaliyete alınamıyor? Bu konuyla ilgili olarak AKP Bodrum olarak neler yaptınız? Herhangi bir girişimizin oldu mu?

3-) Şu anda Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi kimdir? Başhekim yoksa neden bir başhekim atanmıyor?

Sizden ya da AKP İlçe Yönetimi’nden bu sorulara Bodrum Halkı adına bir an önce net cevaplar bekliyorum. Sakın; “bunlar bizim işimiz değil, bu soruların muhatabı Devlet Hastanesi yönetimi” falan demeyin çünkü herkes çok iyi biliyor ki istediğinizi istediğiniz zaman rahatlıkla atayabiliyorsunuz. Ayrıca iktidar partisisiniz ve Sağlık Bakanlığı ile mutlaka diyalog içindesiniz.

Ve tekrar belirtiyorum; yapacağınız açıklama virgülüne dokunmadan bu portalda yayınlanacaktır! Yeter ki bir şeyler söyleyin!


İLK YORUMU SİZ YAPIN...