DERS OLMALI

| 07.04.2014 16:02
1522 0

Bodrum seçimleri sona erdi. Mehmet Kocadon’un büyük zaferiyle sonuçlanan seçim sonrasında Bodrum’da konuşulacak çok konu var aslında.

 

Bir kere belde belediyeleri kapandığı için artık bazı krallıklarda sona erdi. 2 bin 3 bin nüfuslu belediyeye yönetici oldu diye kendini kral gören ya da görmese bile çevresindekilerin yağlamasıyla kral olduğunu sanan bazıları artık yok.

 

Ali Server Yazgan’a rağmen AKP’de artık Bodrum’da yok. İlçe Başkanı Akif Demiröz’ün şapkayı önüne alıp iyice düşünmesi gerekir, bir iktidar partisi Bodrum’da nasıl olur da bu kadar ezilir diye.

 

2009 yerel seçimlerinde 4 belediye başkanlığı çıkaran MHP’de bu seçimin kaybedeni. Sadece 9 belediye meclis üyesi çıkarması, büyük beklentilerin altında kaldığını gösteriyor MHP’nin.

 

Ancak burada seçimde iddialı olan 2 adayın çalışmalarını kutlamak gerekir. Yazılı olmayan bir centilmenlik anlaşması vardı adeta Bodrum’da zira ne bir gerginlik, ne bir olay ne de istenmeyen bir durum yaşandı.

 

Seçim kampanyaları da renkli ve saygılı geçti. Bir kere teknoloji sonuna kadar kullanıldı. Canlı yayınlar, profesyonel çekimler, müthiş reklamlar, dillere yapışıp kalan müzikler bu seçimleri adeta bir karnaval havasına soktu ve başından sonuna kadar böyle devam etti.

 

Profesyonelce yapılan çalışmalar, kampanya yönetimi, söylemler bence bundan sonra ki seçim çalışmalarına ders olmalı. Türkiye’ye Bodrum’da ne kadar aydınlık insanların olduğunu gösterdiğimizi düşünüyorum.

 

Şimdi sıra aydınlık Bodrum’u daha da güzel günlere taşımaya.İLK YORUMU SİZ YAPIN...