DEMOKRATİKLEŞTİK ÖYLE Mİ?

| 26.02.2010 12:32
1971 0

Genelde yerel konular dışında yazmıyorum. Ancak ülke olarak öyle bir hale geldik ki içimde tutamayacağım, sizlerle paylaşacağım.

Ülkede değiştirilmek istenen her şey için kılıf bulunmuş durumda; “DEMOKRATİKLEŞİYORUZ!”

Yargı AKP’nin istemediği bir karar verir, kararı veren makamın yapısını değiştirmek isteyen AKP bu girişimine kılıfı giydirir; “DEMOKRATİKLEŞİYORUZ!”

Askerin görevi iç ve dış tehditlerden ülkemizi korumaktır. Dış tehdit malum, ya iç tehdit; “İRTİCA, BÖLÜNME, AYRIŞMA”! Dikkat edin hepsi son 8 yılda iyice coştu. Ama şimdi hükümet ne yapıyor; Tüm bu tehditlerle savaşan askeri sindiriyor, yıpratıyor. Çünkü biliyor ki önünde kalan nadir engellerden biri asker! Biraz önce Cemil Çiçek açıklama yaptı; “asker sadece dış tehdide karşı görevli olmalıdır. Bu yönde anayasayı değiştireceğiz” Sonra da AKP kurmayları açıklıyor; DEMOKRATİKLEŞMENİN YOLU BUNDAN GEÇİYOR!.

Anayasa Mahkemesi AKP’yi laiklik karşıtı eylemlerin odağı olarak belirledi, hükmünü verdi, AKP hemen harekete geçti, Anayasa’yı değiştirmek, parti kapatmayı zorlaştırmak istedi.

HSYK görevini yaptı, AKP Hükümeti harekete geçti, HSYK’nın yapısını YARGI REFORMU adı altında değiştirmek için şu anda harıl harıl çalışıyor.

AKP yalakası köşe yazarları köşelerinde, TV programlarında tüm bunları savunurken yapılan her DEĞİŞİMİ! Demokratikleşme adı altında savunuyor!

O halde soruyorum, madem demokratikleşmeye bu kadar sarıldınız;

Neden bu ülkede seçim barajı hala yüzde 10?

Neden bu ülkede seçtiğimiz vekiller bizim değil, liderlerin belirlediği isimler?

Neden PKK’lılara bu kadar imtiyaz yapılırken, kahraman komutanlar karga tulumba götürülüyor?

Neden bu ülkenin değerli beyinleri, gazetecileri, profesörleri, neyle suçlandıklarını bilmeden aylarca-hatta yıllarca- hapisteler?

Neden bu ülkenin bir belediye başkanı devlete açıkça küfredip elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor, ama bir paşa, bir gazeteci telefonla konuştuğu için hapse atılıyor?

Bu sorulara sizinde ekleyeceğiniz yüzlercesi vardır biliyorum. O halde soralım;

DEMOKRASİ DE ÇİFTE STANDART OLUR MU?

BU SORULARIN CEVABI ÇİFTE STANDARDIN KANITI DEĞİL Mİ?

YALAKA BASIN NEDEN BUNLARI DA DEMOKRASİ ADINA TARTIŞMIYOR?

Ve son sözü az önce Başbakan söyledi, medya patronlarına ultimatom verdi; Aynen Başbakan’ın ağzından aktarıyorum;

“- Bir Cumhurbaşkanı’nın değerlendirme yapması yanlış bir şey mi? Bunlar Anayasa’yla Cumhurbaşkanı’na verilmiş haklar.

- Bende o gazetelerin patronlarına sesleniyorum.

- Napayım köşe yazarı hakim olamıyorum diyemezsin. Diyeceksin arkadaş. Bu ülkeyi germeye, bu ülkede ekonomiyi alt üst etmesine müsaade edemeyiz. O zaman köşende yazı yazanın maaşını sen veriyorsun, yarın feryat etmeye geldiğin zaman feryat etmeye hakkın yok.

- Bir taraftan gelip hükümete vuracaksın, öbür tarafta da köşe yazarlarınla elinden geleni yapacaksın. Şurada yüzde 6,5 puan piyasalar düşüyorsa, bunun sebebi bunlardır. Lütfen herkes çizgisini iyi bilmeli.

- Köşe yazarlarını bana eleştiri yapabilir haklıdır, ama bende uyarımı yapmalıyım.

- Cumhurbaşkanı’yla görüşmeyi nasıl üçlü yaparlarmış. Buna nasıl Cumhurbaşkanlığı zirvesi denirmiş. Bunlar edebe adaba hiçbir şeye sığmaz. Böyle yapıyorsa, burada sana yer yok diyeceksin. Herkes vitrinine layık olanı koyar.”

YOK YOK YOK!!!! Aklınıza yanlış bir şey gelmesin, tüm bunlar, bu ultimatom her demokraside görünen şeyler, sakın ola Sayın Başbakanımızı suçlamayın, demokrasi adına söyledi o sözleri. SAYESİNDE GERÇEKTEN TÜRKİYE İYİCE DEMOKRATİKLEŞİYOR!!!!

YAZIK!!!!!!!!!!İLK YORUMU SİZ YAPIN...