ÇILDIRMAK ÜZEREYİM!

| 13.06.2012 11:18
1682 0
Yazın geldiğine sevineyim mi yoksa üzüleyim mi bilemedim. Gerçekten çıldırmak üzereyim. Bazen “acaba bütün magandalar beni mi buluyor” diye düşünüyorum ama dostlarla sohbette onların da ayni dertten muzdarip olduğunu görüyorum.

Bodrum’un trafiğinden bahsediyorum. Yahu bu kadar çok mu özgürlük şehri olarak kabul edilmiş burası? Hadi eğlenceyi, sıradışılıkları anlarım da trafikte nasıl bu kadar ayı olunabiliyor anlamıyorum. Bazı ayılar yolları babasının malı sanıp kelimenin tam anlamıyla insanları çıldırtıyor.

3 şeritli yolu 6 şeride çıkaranlar mı, Kırmızı ışığı tanımayanlar mı, akan trafiğe yırtık dondan çıkar gibi çıkıp bir çok insanı tehlikeye atanlar mı, engelli otoparkına parkedip kendisini uyaranlara çıkışan insan müsveddeleri mi, ya da iki araçlık otopark alanının tam ortasına parkedip, bir arabanın hakkını yiyenler mi?

Hangisini anlatayım bilemedim. Üstelik tüm bunlar gündüz vakti oluyor. Her ne kadar asla kabul edilmese de gece olsa “sarhoştu” deyip belki biraz olsa da kendinizi avutabilirsiniz ama gerçekten Bodrum’da trafiğe çıkmamak için elimden geleni yapıyorum.

Bir de niçin üzülüyorum biliyor musunuz? Yıllardır hep aynı şeyleri yazıyorum ama değişen hiçbir şey yok! Üstüne üstlük ne doğru dürüst bir denetim var, ne de bu ayıları biraz olsun sindirecek bir otorite.

Arabadan dışarı çıkıp kavga etmemek için içimi burada döküyorum işte ne yapayım?


İLK YORUMU SİZ YAPIN...