CHP BODRUM!

| 25.10.2009 18:12
2125 0

Haklı, haksız! Başarılı, başarısız! Doğru, yanlış!

Hangisinin doğru olduğu kişiye ve eylemi yapana göre değişir!

En haksız gözükülen durumda, haksız olanın kendine göre bir nedeni vardır ve kendine göre haklıdır!

Başarı da öyle!

Başarı, o eylemi gerçekleştiren kişi ya da kurumun kendine göre geçerlidir. Tıpkı CHP Bodrum’da olduğu gibi!

Yerel seçimlerden sonra CHP Bodrumlu yöneticiler çıkıp; “seçim öncesi 3 belediyemiz vardı. Bu seçimlerden sonra da 3 belediyemiz var. Üstelik Bodrum Belediye Meclisi’nde çoğunluk üyeye sahibiz. İl Genel Meclisi’nde de oylarımızı ve üyelerimizi arttırdık. Hatta İl Genel Meclisi Başkanı bile bizden çıktı.” demediler mi?

Aynen öyle dediler! Ama aslında tıpkı yukarıda anlatmaya çalıştığım gibi; bu başarı sadece kendilerinin görmek istediği başarıydı!

Aslında durum çok farklıydı. Bodrum Belediyesi kaybedildi. Üstelik bağıra bağıra CHP’li olduğunu söyleyen ve DP’den seçimi kazanan bir başkanın kazanmasıyla kaybedildi. Ancak kendini başarılı görenler bunu fazlaca önemsemeyip belediye meclisinin çoğunluğunun CHP’li olmasını başarı olarak gördüler ve halka böyle anlattılar.

Halbuki halk çok net olarak mesajı vermişti;

Kimi koyarsan koy kazanılacak bir Bodrum’da yapılabilecek en yanlış seçim yapıldı ve halk CHP Bodrum’a çok net mesaj verip; “ben senin adayını onaylamıyorum. Senin yaptığın çalışmaları onaylamıyorum. Ama buna rağmen CHP’liyim ve bu durumu belediye meclisinde ve İl Genel Meclisi’nde gösteriyorum” dedi. Ama CHP Bodrumlu yöneticiler bu mesajı göremediler ve seçimde ortaya çıkan tabloyu kendilerine mal ettiler.

Aslında bu tablo karşısında CHP ilçe yönetiminin ilk akşam istifa etmesi gerekirdi. Ama onlar bunu yapmayıp devam ettiler ve her geçen gün daha da tepki aldılar.

Ancak maalesef bu tepkileri de doğru olarak algılamadılar ya da algılamak istemediler, tepkilerin de başkalarının yönlendirmesiyle yapıldığını söylediler.

Mesela bu sitede yer alan her CHP Bodrum haberine siz değerli okurlarımızdan onlarca tepki yorumu geldi. Ama bazı CHP’li yöneticiler bu yorumların tek elden çıktığını, bizzat bu yorumları benim yazdığımı ya da yazdırdığımı ima edecek açıklamalar yaptılar.

Ama sonuçta ne oldu?

Olağan kongreye birkaç ay kala ilçe yönetimi görevden alındı! Ortada seçim yokken, ya da siyasi herhangi bir beklenti yokken, üstelik olağan kongreye sadece birkaç ay kalmışken CHP Genel Merkezi tarafından alınan bu karar, Bodrum’da siyasetle uğraşan herkese büyük ders olmalı.

O derste; siyaseti kendi anladıkları gibi değil, halkın anladığı ve istediği gibi yapmak, bu istekleri yerine getirmek için çalışmaktır.

Bu yazıyı giden arkadaşları eleştirmek için yazmadım, zaten her şey ortada!

Siyasilerin, özellikle CHP’lilerin artık halka kulak vermeleri gerektiğini anlamaları gerektiğini belirtmek için yazdım.

Aksi takdirde değişen bir şey olmayacak ve Bodrum her zaman kaybedecek!

Dost acı söyler!


İLK YORUMU SİZ YAPIN...