BUNLARI MI KONUŞMALIYIZ!!

| 08.02.2011 12:53
1746 0

Üzücü hem de çok üzücü!!! Geçtiğimiz günlerde arkadaşlarımızla sohbet ediyoruz, konumuz Berlin, Paris, Londra gibi şehirlerin altyapısı, metrosu vs. Bu şehirlerde alt yapı, kanalizasyon hatları 1800’lü yıllarda yapıldı ya, bunu tartışıyoruz.

Sonra Bodrum’a geliyoruz. Sene 2011! Bir yağmur yağdı, dünyanın gözbebeği olduğu iddia edilen Bodrum’un altı üstüne geldi!

Bizim bu yıllarda altyapı noksanlığı, su hattının olmaması konularını konuşmamız utanç kaynağı! Yılda 1 milyondan fazla yabancı turistin geldiği Bodrum’da altyapı yok!!!

Belediyesi bol! (11 tane) Bodrum’da altyapı yok! Bunun neyini konuşacağız, neyini tartışacağız?!

Suç sadece belediyelerin değil elbette! Sağolsun devletimiz çok uzun yıllardır Bodrum’u unuttu! Yeni yeni bir şeyler yapılma çalışılıyor. Ama aklı fikri yerinde olan, iyi kötü bir dünya görüşü olan herkesin anlamakta güçlük çektiği çok tuhaf bir durum Bodrum’da altyapının olmaması!

12 ay turizm diyoruz, termal enerji diyoruz, golf diyoruz! Ama sadece diyoruz! Çünkü alt yapısı olmayan, suyu bile taşıma olan Bodrum’da altyapıyı çözemezsek her şey yalan!

Gelin bir düşünelim; 12 ay turizm yapmaya başladık! Bodrum yabancı turist dolu! Tam o anda çok şiddetli bir yağmur yağıyor! Bodrum sokakları göle dönüyor. Heryer çamur ve pislik içinde! Bunu turiste nasıl analatacaksınız?

Hatırlayın birkaç yıl önce Bodrum’da bir İngiliz turist sel sularına kapılıp boğularak hayatını kaybetti. Nasıl sıkıntı çektiğimizi hatırlıyor musunuz?

Siz derelere ev yaptırırsanız, hava raporlarını takip edip dereleri temizlemezseniz, en küçük yağışta derelerden şehre yatak, plastik bidon, çöp tenekesi gelirse siz bunları turiste dolayısıyla dünyaya nasıl anlatacaksınız?

2011 yılında dünyanın göz bebeği Bodrum’da! Bunları mı konuşacağız? Ne kadar acı değil mi?!!!İLK YORUMU SİZ YAPIN...