BU YAZ ÇOK HAREKETLİ GEÇECEK

| 07.03.2011 13:36
1837 0

Bazıları özlemle, bazıları pek de istemeyerek bekliyor Bodrum’da yazı.

Ben biraz özlemle bekliyorum. Nedendir bilinmez herhalde yaşlanıyorum, zira 2 kıştır bayağı üşüyorum. Nedense yağmuru da pek sevmemeye başladım. Açıkçası bir an önce t-shirtlerime dönmek istiyorum.

Ama Bodrum’un yaz kalabalığı, serbestliği, vurdumduymazlığı da çok gözümü korkutuyor.

Geçen yaz Bodrum’da kabus yaşadık. Yol yapım çalışmaları bitmek bilmedi. Yüzlerce esnaf çok mağdur oldu ve sırf bu yüzden bu kış kabus gibi geçti, geçmeye devam ediyor.

Bodrum merkezde altyapı çalışmalarından dolayı Cevat Şakir ve Neyzen Tevfik caddesi belediye tarafından kazıldı. Orada ki esnaf tedirgin! Turizm sezonuna kadar çalışmaların bitmemesi halinde ne yapacaklarını kara kara düşünüyor. Ama Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon çalışmaların Mayıs ayında biteceğini söylüyor.

Bu durum başka bir gerçeği de gözler önüne serdi. Meğer Bodrum’un altı bomboşmuş! Hiçbir şey yokmuş alt yapı adına! Baksanıza Atatürk, Cevat Şakir, Neyzen Tevfik Caddeleri ve Gümbet’in altı üstüne geldi. Alt yapı baştan aşağı değişiyor. Uzun vadede yapılanlar elbette Bodrum’un yararına. Burada önemli olan planlamanın çok başarılı yapılması. Zira 2. senesinde esnafın artık zarar görmeye tahammülü yok.

Bu yaz gerçekten bayağı hareketli geçecek. Beklentiler çok fazla. Bodrum esnafı tertemiz, sorunsuz bir Bodrum bekliyor bu yaz. 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerin turizm sezonunu pek etkilemeyeceğini düşünürsek, sanırım yerli turist açısından bu sene Bodrum rekor kırabilir. Şimdilik pek iyi gözükmese de yabancı turist sayısının da artış göstereceğini umut ediyoruz.

Ama en büyük umudumuz tüm bu çalışmaların semeresini önümüzdeki yıllarda görmek. Zira bu haliyle bile Bodrum çok daha iyisini hak ediyor.İLK YORUMU SİZ YAPIN...