BODRUM YENİDEN DOĞUYOR MU!!!

| 06.02.2012 12:10
1959 0
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un 2009 seçimlerindeki sloganıydı; “Bodrum Yeniden Doğacak”. Bu slogan ve yapılan seçim çalışmaları çok işe yaradı ve Kocadon Bodrum’da belediye başkanlığını kazandı.

Kocadon ve ekibinin başarılı belediye çalışmaları Bodrum’un yeniden doğması anlamına gelir mi? Bence hayır! Çünkü Kocadon ve ekibi tüm iyi niyetine rağmen tüm bu çalışmaları kendi sınırları içinde yapabiliyor. Zira hepimizin bildiği gibi Bodrum Yarımadası tam 11 beldeden oluşuyor ve her beldenin kendi belediyesi var. Tüm bu belediyeler kendi sınırları içinde yetkili.

Yıllardan beri hep aynı şeyi söylüyorum; Turist Güllük’e bile geldiğinde “Bodrum’a geldim” diyor. Bitez’i, Ortakent’i, Gündoğan’ı düşünün. Dolayısıyla Bodrum adı tüm yarımadayı hatta Güllük’ü bile kapsıyor.

Hal böyle olunca birkaç belediyenin yapmış olduğu iyi çalışmalar maalesef Bodrum’u yeniden doğurmuyor!

Bodrum’un gerçekten yeniden doğması için önümüzdeki büyük belirsizliğin kalkması lazım. Yani 2014 seçimlerinde Bodrum nasıl bir seçime gidecek? Muğla Büyükşehir olup Bodrum tek belediye mi olacak, belediyeler aynen mi kalacak, yoksa sayılarımı azaltılacak.

Bu sorunun cevabını şu anda Başbakan’dan başka kimse bilmiyor. Ama bu belirsizlik Bodrum’un önünü görmesini de engelliyor.

Yerel yöneticiler ister istemez sadece günlük işlere yöneldiler, zira geleceği bilemiyorlar. Geçtiğimiz seçimlerde verilen onlarca söz bu yüzden yerine gelemiyor.

Turgutreis ilçe olma hayaliyle yanıp tutuşuyor. Öyle ki Turgutreis Belediyesi içindeki herkes bu yöndeki girişimler için çalışıyor.

Belirsizlik aldı başını gidiyor. Kimi Bodrum’da ilçe sayısı 2’den fazla olacak diyor, kimi hiçbir şey değişmeyecek diyor.

Bodrum Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biri. Belirsizliğe tahammülü yok. Ne nasıl olacaksa bir an önce olmalı zira burası tüm dünyanın gözbebeği.

Bodrum belki gerçekten yeniden doğacak ama ahh bir önünü görebilse!


İLK YORUMU SİZ YAPIN...