BODRUM’UN İÇİ KAN AĞLIYOR AMA!

| 13.10.2015 09:09
1225 0

Ankara’da gerçekleşen Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısı, ülkemizde tam bir duygusal yıkım yaşattı. Milyonlarca duyarlı vatandaşımız bu acıyı yüreklerinin en derininde hissediyor hiç kuşkusuz.

 

Peki ya Bodrum?

 

Bu katliamdan sonra çevremdeki herkes çok üzgün. Kimse hiçbir şey yapmak istemiyor. Bu acıyı çevremdeki herkes en derinden hissediyor. Herkes bu katliamın faillerinin bir an önce bulunmasını istiyor.

 

Bodrum’da yaşayanların aslında herşeye ne kadar hakim olduğunu gözlemledim bu kara günlerde. Özellikle sosyal medya paylaşımlarında herkes bu işin BAŞ sorumlusunu çok iyi biliyor ve dile getiriyor. Bodrum’un ülkesine, bayrağına, insanına ne kadar bağlı olduğunu görmek bu kara günlerde tek tesellim.

 

Ama açıkçası beni üzen olaylar yokta değil!

 

Maalesef bazı düğünler, eğlenceler tam gaz devam ediyor. Çok küçük bir azınlıkta olsa bazılarının Ankara katliamı umurunda değil gibi. Bugünlerde daha duyarlı olunması gerektiğine inanıyorum.

 

VE LEVENT KIRCA

Büyük usta Levent Kırca birkaç gün önce 5. Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda aldığı Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü almaya gelemedi. Ancak bir mektup gönderdi ve usta adeta veda etti gitti. Ve o mektupta son sözü; “Atatürk ile kalın, Cumhuriyet ile kalın, hoşçakalın” oldu.

 

Tam da Levent Kırca’ya yakışır şekilde bir veda oldu. Ve bu vedası Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarının kenti Bodrum’dan oldu.

 

Böyle Atatürk ve Cumhuriyet aşığı dev bir sanatçının son vedasının Bodrum’dan olması Bodrum için büyük bir onurdur. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da gereğini yapacağını söyledi ve o son mektubu sergileyeceklerini söyledi. Bodrum Levent Kırca’yı asla unutmayacak.

 

Son bir sözümde adına maalesef gazete denilen Akit’e!

 

Bizim dinimiz güzel bir dindir. İnsanı sever, güzellikleri över. Allah’la kul arasına bizim dinimizde kimse giremez. Kimse kimseyi inançları, günahları ve sevapları için sorgulayamaz, yargılayamaz.

 

Dünya inanmasa da bizim dinimiz barış dinidir aslında biliyor musunuz?

 

Ama neden Müslüman olmayan bu dinden nefret ediyor hiç düşündünüz mü?

 

Cevap çok açık! Sizin yüzünüzden! Sizin gibi hastalıklı beyinler bu güzelim dini mahvetti. Müslüman olanların bile dinimizi sorgulamasına neden oldu.

 

Yaptıklarınızın, sözlerinizin Müslümanlıkla bir alakası yok! Aslında bunu siz de biliyorsunuz. Ama buradan size haykırıyorum; Asıl günahkar olan sizlersiniz! Topluma nefret tohumları ekip insanları, Müslümanları birbirine düşürüyorsunuz.

 

Ölüye bile saygınız yok! Büyük bir sanatçının anısını kirletiyorsunuz.

 

Ağzınıza Müslümanlığı almayın, kirletiyorsunuz!İLK YORUMU SİZ YAPIN...