BODRUM?UN HAVASI VE DANİMARKA!

| 26.03.2010 11:20
2606 0

Aşağıdaki fotoğrafa lütfen dikkatle bakın. Bu fotoğraf 25 Mart günü Bodrum Belediyesi’nde çekildi. Gördüğünüz öğrenciler Danimarkalı! Bodrum’un tarihi ve doğal güzelliklerini araştırmak için geldiler ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret ettiler.

Danimarkalı öğrencilerin Bodrum’a gelmeleri, tarihimizi, kültürümüzü araştırmaları ilçemiz için çok güzel. Zira bu öğrenciler hiç kuşkusuz ülkelerine döndüklerinde gördüklerini, araştırmalarını anlatacaklar.

Ama benim dikkat çekmek istediğim öğrencilerin kıyafetleri!

Dikkat edin hemen hepsinin üzerinde t-shirt var. Çoğu şortlu, ayaklarında sandaletler, Bodrum’un havasının tadını çıkarıyorlar.

Hep diyoruz; “Bodrum’un kış ve ilkbahar havası özellikle kuzey Avrupa ülkelerinin neredeyse yaz koşullarıyla eşit. Dolayısıyla bu iklimi, tarihi ve doğal zenginliklerimizi kuzey ülkelerine çok güzel pazarlayabiliriz. Böyle yaparsak kış turizmi için büyük bir adım atmış oluruz”.

Şimdi düşünün bu öğrenciler ülkelerine döndüklerinde Bodrum’u nasıl anlatacak;

Kalın palto, atkı ve eldivenlerinin içinde ilk söyleyecekleri Bodrum’da şortla gezdikleri olacaktır, inanın. Buna bizzat şahit oldum. Gittiğim kuzey Avrupa ülkelerine Bodrum’dan geldiğimi söylediğimde insanların ilk söylediği iklimden dolayı çok şanslı olduğumdu.

Bodrum’un havası, iklimi, dünyanın bir çok insanının en büyük hayali, özlemi. Bizde bolca var. Üstelik o insanlar için Bodrum’a gelmek artık çok kolay. Sadece şortla gezdiklerini anlatmaları bile Bodrum için çok büyük bir reklam olmaz mı?

Galiba kış turizmi Bodrum’da yavaş yavaş oluyor. Bu da beni çok mutlu ediyor ama doğru çalışmaya hiç ara vermeden devam etmek gerekiyor.İLK YORUMU SİZ YAPIN...