BODRUM?U SADECE SEVMEK Mİ?!

| 22.06.2009 14:05
2188 0

13 yıldır Bodrum’da yaşayan bir Bodrumlu ve Bodrumsever olarak kendi kendime hep soruyorum; “Bodrum’u sadece sevmek yeterli mi?” Elbette cevabım “hayır!”oluyor ve ne yapabilirim diye düşünüp duruyorum. Belki de gazetecilik mesleğini bu yüzden seçtim; gerçekleri daha net görebilmek ve aynı netlikle Bodrumlulara anlatabilmek için!

Aradan geçen bunca yıl içinde çok net olarak görebildiğim bir şey var! Bodrum’un en büyük sorunu bir amaç için birleşememe, tek vücut, tek yumruk olamama!

Bodrum’un iyiliği için bir şeyler yapma gayreti içinde olan çok kişi var aslında. Ama şartlar o kadar olumsuz ki en sonunda bıkıyor, içindeki hevesiniz tükeniveriyor! Çabalarınızı görenlerde “yaa sen mi kurtaracaksın Bodrum’u” demez mi! Bu vurdumduymazlığa isyan edesiniz geliyor!

Biraz ön plana mı çıktınız? Hemen “başkanlığa soyunuyor belli!” ya da “filanca kesime hizmet ediyor sen ona bakma!” yakıştırmalarıyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Bodrum, tarihinde sadece 2 milletvekili ile TBMM’de temsil edilebilmiş. Bu zamana kadar sadece bir bakan çıkarabilmiş. Çok yönlü, çok nitelikli iş adamlarımız var ancak yollarını kesme çabaları yüzünden Bodrum’dan bugüne kadar Türkiye çapında, Türk iş dünyasını etkileyebilecek bir iş adamı çıkmamış!

Onlarca yıldır süre gelen sorunları çözmek yerine onlarca yıl hep konuşmuşuz! Bizim gibi turistik ilçeler alt yapı, düzen, tesisleşme gibi konularda dolu dizgin giderken biz bir arpa boyu bile yol alamamışız. Kendi kusurlarımızı örtme çabalarının dörtte birini gelişmeye göstersek Bodrum şimdi nerelerde olurdu tahmin bile edemiyorum!

Bodrum’da şimdi gencecik bir kuşak var! Bu kuşak bir şeyler yapmak için şimdiden çırpınmaya başladı. Tek korkum bu kuşağın önüne büyüklerinin taş koymak için çabalaması! Beklentim ise bu büyüklerimizin geçmişteki hataları gençlere anlatıp, yol gösterici olmaları!

Aksi takdirde Bodrum’u sadece seveceğiz ve gittikçe yok oluşuna tanık olacağız!İLK YORUMU SİZ YAPIN...