BODRUM?U ELEŞTİRMEK!

| 16.12.2011 11:35
1571 0

Bodrum’da yaşıyoruz. Mesleğimiz gereği yaşadığımız yere biraz farklı bakmaya çalışıyoruz. Mesela bazı düzensizlikler, yapılan iyi şeyler haberci gözlüğüyle bakınca daha farklı oluyor. Çoğu zamanda gördüklerimizi sizlere aktarıyoruz. Buradaki amacımız hiç kuşkusuz yaşadığımız yerin daha güzel, kaliteli ve yaşanabilir olması.

Bazen eleştiri bazen de övgüyle yaptığımız haberleri ilgilileri eğer vizyon sahibiyse doğru yorumlayıp gerekeni yapıyor. Değilse zaten söyledikleri, söylettikleri ve yaptırımları hiç umrumuzda olmuyor. Dedim ya amacımız yaşadığımız yerin, yani Bodrum’un çok daha güzel, düzenli, adına yakışır kalitede olması ve yaşayanlarına çok daha iyi imkanlar sunması.

Bodrum’da Mehmet Kocadon 2009’da başkan olduğunda “Bodrum Yeniden Doğacak” demişti. Aradan 2,5 yıl geçti. Tuğrul Acar zamanından bu yana Bodrum, en çok iş yapılan dönemini yaşıyor. Gümbet adeta baştan aşağı değişti. Bodrum merkez keza öyle. Alt yapı çalışmalarıyla üst yapı çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

Spor, eğitim gibi sosyal belediyecilik çalışmaları gayet güzel. Yani Bodrum’da gerçekten güzel şeyler yapılıyor.

Ama dedim ya biz gazeteciyiz. İyiyi söylerken gözümüze çarpanları da dile getiriyoruz. Sık sık bu haberleri yayınlıyoruz, halkımızın sesi olmaya gayret ediyoruz. Hiç kuşkusuz bu görevimiz, bu işi yaptığımız sürece devam edecek.

Bodrum’u yönetenler bu ve benzer uyarıları dikkate aldığında Bodrum çok daha güzel olacak.İLK YORUMU SİZ YAPIN...