BODRUM TRAFİĞİ!

| 01.12.2009 10:16
2193 0
Bodrum trafiğiyle ilgili kaçıncı yazım hatırlamıyorum! Yıllardır aynı şeyleri yaza yaza pek bir şeylerin değişmediğini görmek acı olsa da son aylarda bazı kıpırdanmaların olması açıkçası umutlandırıyor.

Bildiğiniz gibi bazı kavşaklarda sola dönüş kontrollü oldu. Böylece kısmende olsa bir rahatlama sağlandı. Ancak bazı trafik magandaları kendisinden başka kimse ya da hiçbir şeye saygısı olmadığı için o şeridi de tıkadığından tam olarak verim sağlanamıyor.

Bugün Bodrum Belediyesi’nde bir toplantı var. Başkan Kocadon trafik işini ele almışa benziyor ve uzmanlarla çözüm toplantısı düzenliyor. Fikirler güzel. Ancak uygulamanın da artık hayata geçmesi bekleniyor. Bildiğiniz gibi bugüne kadar Bodrum’da bol toplantı yapıldı ama icraat hep sıfırdı. Umarım bu sefer böyle olmaz.

Trafik ışıkları ise sorun olmaya devam ediyor. Ana arterlerde ki ışıkların mutlaka ayarlanması gerekiyor. Tali yollara yanan ışıklarla ana arterlere yananlar hemen hemen aynı sürede. Bu yüzden tali yolda hemen hiç trafik olmazken, ana arterlerde uzun kuyruklar oluşuyor. Ayrıca bence yeşil dalga da tam olarak çalışmıyor.

Bodrum trafiği için acil ve köklü çözümlerin bir an önce alınması gerekiyor.


İLK YORUMU SİZ YAPIN...