BODRUM TRAFİĞİ!

| 22.07.2009 11:23
1955 0
Trafikle ilgili kaçıncı yazım, hatırlamıyorum. Ama maalesef ne yazarsak yazalım hiçbir düzelme olmadığı gibi, iş içinden çıkılmaz bir hal aldı.

İnsanlar tatil psikolojisinden dolayımıdır bilinmez, çıldırmış durumda. Kimsenin kuralları taktığı yok! 40 derece sıcak altında kafayı yiyenler, kırmızı da geçiyor, üstünüze üstünüze aracını sürüyor, 40 km hızla sol şeritten gidiyor, ters yöne giriyor, akıl almaz işler yapıyor!

Sinyalizasyonda tam olarak bir ayarlama yok, plansız ve düzensiz yanan trafik ışıkları trafik çilesine çile katıyor.

Bilmem dikkat ettiniz mi, Gümbet Elele Kavşağı’nda ara sıra trafik polisi akışı sağlıyor. İşte o zaman trafik taa Bodrum girişine kadar rahatlıyor. Demek ki Bodrum’un şu trafik ışıkları sorununa bir an önce çare bulması gerekiyor!

Bir diğer çileli konu ise olmayan toplu taşımamız. Mesela Ortakent’tesiniz ve Bodrum’a gideceksiniz. Mecburen Ortakent hattında çalışan minibüse bineceksiniz. O hattan geçen mesela Turgutreis minibüsü durmuyor. Dursa kıyamet kopuyor, taşlı sopalı kavgalar çıkıyor! Olan 40 derece sıcakta, güneş altında beklemek zorunda olan vatandaşa oluyor! Her beldede durum aynı.

Taksilerde de durum farklı değil. Dünyanın en pahalı taksi ücretlerinden biri de Bodrum’da. Fiyatlar makul olsa mesela ben kesinlikle her yere taksiyle giderim. Benim gibi düşünen yüzlerce insan var. Buna rağmen yıllardır sorun aynı. Taksiciler iş olmadığından yakınıyor ama fiyatlarını makul seviyelere düşürmeye yıllardır yanaşmıyor. Hal böyle olunca dar Bodrum sokakları arabadan geçilmiyor.

Her yıl daha da kaosa dönen trafikle ilgili çok radikal kararların bir an önce alınması ve uygulanması gerekiyor.


İLK YORUMU SİZ YAPIN...