BODRUM POLİSİ!

| 30.04.2010 12:23
2318 0

Ne zamandır aklımda, anca fırsat bulabiliyorum. Şu İzmir seri katili Bodrum’da yakalandı ya en azından bu olay bahane oldu bana ve bu yazıyı yazıyorum.

Türkiye ilginç bir ülke. Hemen her cinsten insan, her cinsten değişik olaylara her an rastlayabiliyoruz. Siirt’te yaşananlar ortada. Ayrıca İzmir seri katili de birkaç gündür gündemimizde. Bodrum bu konuda daha da gündemde zira katil burada yakalandı.

Her ne kadar gündeme İzmir Polisi’nin başarısı olarak yansısa da Bodrum Polisi’nin ne kadar büyük bir payı olduğunu ben biliyorum.

Bu olay dışında şöyle bir düşünün;

Hemen yanıbaşımızda ki ilçelerde hemen her gün oldukça tuhaf asayiş olayları duyuyoruz. Tecavüz, cinayet, soygun haberleri hep manşetlerde.

Ama Bodrum’da bu tip haberler yok denecek kadar az. Bodrum gibi büyük bir turizm ilçesinde birkaç ufak tefek asayiş olayları dışında kayda değer hiçbir olay yok. Bu da Bodrum Polisi’nin ne kadar özveriyle çalıştığını gösteriyor.

Dünyanın her ülkesinden gelen her cins insanın olduğu Bodrum’da bu huzur ortamı polisimizin büyük bir başarısı. Aynı şekilde jandarmamızın da.

Emniyet Müdürü Niyazi Turgay liderliğindeki Bodrum Polisi sayesinde oldukça huzurlu ve emniyetteyiz. Üstelik kısıtlı kadroya rağmen!

Sadece asayiş değil trafikte de ciddi bir kontrol söz konusu. Trafik polisleri her yerde denetimler yapıyor. Kavşaklarda sıkışan trafikte polis hemen işbaşında. Eminim yazın bu uygulamalar ve kontrollerde sıkça devam edecek.

Buradan Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Turgay ve ekibine teşekkür ediyorum, sayelerinde oldukça huzurluyuz.

Bu arada Bodrum İlçe Jandarmamızı da unutmamak gerekiyor. Bodrum Yarımadası’nın büyük bir bölümünü kontrol ediyorlar ve işleri çok zor olmasına rağmen çok başarılılar.

Hem polisimiz hem jandarmamızın özverili şekilde 24 saat nöbette olduklarını ve işlerini çok iyi yaptıklarını bilmek, Bodrum’a huzur veriyor. Teşekkürler…İLK YORUMU SİZ YAPIN...