BODRUM NEREYE?

| 19.09.2012 15:40
1979 0

Çok uzun zamandır eski yazım yayında. Bunun için siz değerli okurlarımdan özür dilerim.

Yaz başlamadan ve yaz boyunca Bodrum tarihinde hiç olmadığı kadar büyük bir yatırıma maruz kaldı. Çoğu büyükşehirde olmayan dev işletmeler Bodrum’a gelmeye başladı. Bu yatırımlarla Bodrum sadece bir tatil merkezi olmaktan çıktı, dev bir metropol haline geldi.

Milyarlarca dolarlık yatırımlara maruz kalan Bodrum, acaba bu yatırımları gelecekte karşılayabilecek mi?

Hastaneler, alışveriş merkezleri, marinalar, okullar hepsi Türkiye’nin en önemli markaları. Bodrum’un yerleşik nüfusu ise 130 bin. Turizmcilerle konuştuğumuzda Bodrum’a gelen turistlerin harcama potansiyeli artmamış, tıpkı geçen sezonlar kadar.

Peki o zaman neden bu kadar büyük yatırımlar Bodrum’a geliyor? Amaç ne? Bodrum bu kadarını kaldırabilecek mi? Bodrum nereye gidecek?

Benim bunu anlamam mümkün değil. Ancak milyarlarca doları Bodrum’a yatıranlar herhalde aptal değil. Mutlaka büyük öngörüleri var! Yoksa Bodrum’un yerleşik nüfusu ve mevcut turist profili değişmedi, aynı!

Anladığım kadarıyla Bodrum önümüzdeki yıllarda çok daha farklı bir yerleşime ve turist profiline ulaşacak. Türkiye’nin ve dünyanın mega zenginleri Bodrum’a gelecek ve Bodrum dünyanın jet sosyete merkezi olacak.

Araplar, Türki Cumhuriyetler, Rus zenginlerinin Bodrum’la ilgili bir çok planı olduğunu duyuyoruz.

Bakalım nereye gideceğiz, bekleyelim görelim.İLK YORUMU SİZ YAPIN...