BODRUM NE BEKLİYOR!

| 14.04.2009 12:00
2174 0

29 Mart yerel seçimleri tamamlandı. Yalı’da iptal edilen seçimi saymazsak Bodrum Yarımadası’nda 6 belediye başkanı değişti. Başta Bodrum olmak üzere Bitez, Ortakent-Yahşi, Gümüşlük, Turgutreis, Mumcular’ın belediye başkanları değişti. 11 beldeli Bodrum Yarımadası’nda 6 belediye başkanının değişmesi, seçmenin çok önemli bir mesajıdır. Bu mesajı siyasilerin çok iyi okuması gerekir.

Fakat bu çok açık mesaja rağmen bazı siyasiler yine bildiğini okuyor, kaybetmelerine rağmen yenilgilerini kabul etmiyor, hatta kendini başarılı buluyor. Bu mantığı anlamam mümkün değil. Seçimi kaybedenlerin “oylarımızı arttırdık” diyerek çok başarılı olduklarını söylemeleri, ne beni ne de Bodrum’u inandırmıyor.

Sonuç ortadayken sinekten yağ çıkarmaya çalışmak artık topluma hoş gelmiyor. Böyle basit siyaset oyunlarından kaçınan siyasilerin ise çok başarılı olduklarını çok net görebiliyoruz.

Bodrum ciddi anlamda değişim istedi. Konacık ve Gündoğan belediyelerinin başarıları MHP’yi Bodrum Yarımadası’nın en başarılı partisi yaptı. CHP’ye çok net bir mesaj verildi. Seçmen mesajında çok açık şekilde “ben senin belediye çalışmalarını beğenmiyorum. Yaptığın siyaseti beğenmiyorum. Bunu sana başkanlık seçimlerinde gösterdim, il genel meclisinde de anlatmaya çalıştım. Bu mesajı iyi oku. Başarılı olan sen değilsin, benim özümden dolayı bu sonuçlar böyle” diyor. CHP Bodrum bu mesajı anlar mı, yoksa tabloyu kendine çevirmeye mi çalışır bilemem ama seçmenin mesajı hiçbir yere çekilmeyecek kadar açık!

2009 Bodrum’un da halk artık Bodrum’un sorunlarla boğuşmasını istemiyor. Sanal başarılara karnı tok, gerçekleri görmek istiyor. Şarkı söyleyen değil iş yapan başkan görmek istiyor. Başkanların da bu mesajı iyi anlaması gerekiyor.

Bodrumlu artık çeşmelerinden kesintisiz su akmasını, yollarının düzgün, trafiğinin rahat olmasını istiyor. Foseptikle uğraşmak, çöp poşetlerinin havada uçmasını istemiyor. Bodrum’un doğallığını, güzelliğini doyasıya yaşamak istiyor. 12 ay boyunca para kazanmak istiyor.

Yani kısaca Bodrumlu artık insan gibi yaşamak istiyor.

Yeni belediye yönetimleri; lütfen bu mesajı iyi anlayın!..


İLK YORUMU SİZ YAPIN...