BODRUM HAZIR MI?

| 25.06.2014 11:46
1100 0

Yeni Büyükşehir Yasasıyla Muğla’nın Büyükşehir olmasının ardından 10 belde belediyesi kapanan Bodrum’da sadece Bodrum Belediyesi görev yapıyor. Seçimlerden önce belde belediye personelinin ne olacağı, o beldelerde hizmetin nasıl gerçekleşeceği, belediye binalarının nasıl olacağı konuşuldu sürekli.

 

Aradan geçen 3 aylık süreye baktığımızda büyük bir sıkıntı yaşanmadığını görüyoruz. Belediye personeli görevlendirmeleri yapıldı. Bazı müdürlükler kuruldu. Bazı belde belediye binaları bu müdürlüklere tahsis edildi. Belde belediyelerin binaları belde halkına hizmet vermeye devam ediyor.

 

Kısaca rutin hizmetlerde görünen büyük bir sıkıntı yok.

 

Ancak asıl konu Bodrum’un acil ihtiyacı olan yatırımların ne zaman ve ne şekilde Bodrum’a kazandırılacağı.

 

Çöplük kabusu devam ediyor. Altyapı da eksiklikler var. Su Yarımadaya ulaştı ama bazı noktalarda alt yapı eksikliğinden dolayı şehir içi dağıtım şebekesi ya yok ya çok eski.

 

Büyük yatırımların çoğunu Muğla Büyükşehir Belediyesi yapacak. Bu konuda nasıl bir hazırlık var, çalışmalar ne aşamada açıkçası bilmek istiyoruz.

 

Şu bir gerçek ki Bodrum yaz sezonunu yaşadığı için şu anda belediye sadece rutin işlere konsantre olmuş durumda.

 

Ancak turizm sezonu sona erince büyük projelerin nasıl hayata geçeceği ve Bodrum’un bu dev sorunlardan nasıl kurtulacağı tüm vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor.

 

Bugüne kadar Bodrum Yarımadası sanılanın aksine tek belediye olmasının dezavantajını hiç yaşamadı. Bu konuda başkan Mehmet Kocadon ve ekibi çok planlı davrandı. İnanıyorum ki aynı planlı çalışmaları Muğla Büyükşehir Belediyesi’yle de yapacaklar.

 

Zira artık 21. yüzyılda çöple, altyapıyla uğraşmak Bodrum’a hiç ama hiç yakışmıyor.

 

MURAT TÜRKŞEN

Dün aldığım bir haberle Bodrum’un renkli simalarından Murat Türkşen’in vefat ettiğini öğrendim. Gerçekten çok üzüldüm. Şahsım ve medya grubum adına Murat Türkşen’e Allah’tan rahmet, yakınları ve Bodrum’a başsağlığı diliyorum.  İLK YORUMU SİZ YAPIN...