BODRUM DEĞİL, BARLAR SOKAĞI BOŞ!

| 10.11.2011 13:16
2082 0

Her ne kadar tatili olmasa da Bayram sona erdi. Açık olan otellere ve yazlıklara baktığımızda Bodrum bu bayram doluydu. Ama gelin görün ki özellikle Bodrum’un Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi neredeyse bomboştu.

İşletmeler adeta sinek avladı. Çok bilinen birkaç mekan dışında esnaf doğru dürüst iş yapmadı. Hava çok güzel olmasına rağmen insanlar Barlar Sokağı’na gitmedi.

Aslında yazın da geçmiş yıllara oranla kalabalık eskisi gibi değildi. Bodrum’a ilk kez gelenlerin merakı yüzünden gittiği Barlar Sokağı, Bodrum’da yaşayanlar ya da yazlığı olanalar tarafından hiç ziyaret edilmedi.

Ben çok uzun yıllardır Barlar Sokağı’na gezmek için gitmedim. Gittiğim 3 mekan orada olmasa hiç uğramayacağım. Benim gibi düşünen binlerce insan var. Peki bunun nedeni ne?

Bir kere 2000 yılından bu yana Barlar Sokağı her geçen gün cazibesini yitirdi. Bir kere giyebileceğiniz t-shirtlerin, 3 giyimden sonra açılan ayakkabıların yani kısaca taklit ürünlerin cenneti oldu. Son derece kalitesiz malların son derece fahiş fiyatla satıldığı dükkanların cenneti olan Barlar Sokağı, Bodrum aşıklarının cehennemi oldu.  

Barlar Sokağı’nda mekan kiralayan esnaf inanılmaz kiraları ödemek için bez parçalarını çok yüksek fiyatla satıyor. Ünlü markalar kaçtı. Bodrum’un yeni trendi; Neyzen Tevfik Caddesi, Oasis, Konacık Atatürk Bulvarı oldu. Barlar Sokağı’nda ise yılda 2-3 kez el değiştiren mekanlar görüyoruz.

Bodrum’un en önemli simgelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi’ni her geçen gün kaybediyoruz. Eski havası yok, cazibesi yok. Şu anda orayı ayakta tutan 2-3 mekan var. Onlar da giderse Cumhuriyet Caddesi ne olacak?

Aslında bu caddeyle ilgili çok güzel projeler var ama artık bir an önce uygulanması gerekiyor. Yoksa biz her geçen gün dolu olmasına rağmen Bodrum’u bomboş göreceğiz!İLK YORUMU SİZ YAPIN...