BODRUM?DA SPOR!

| 17.01.2011 10:58
2367 0

Size de öyle mi gelir bilmem; sanki Bodrum’da bir çok şey yapılması gerektiği için öylesine yapılıyor! Yapıldı mı yapıldı! E tamam o zaman sorun yok! Ama neden yapılıyor, nasıl olacak? Bodrum’a ne faydası olacak? nasıl olur da biraz daha geliştiririz? bunu düşünen pek olmadı bugüne kadar! İşte bu yüzden Bodrum bir türlü gelişemiyor, adına açıkçası yakışmıyor!

Sporda farklı değil! Zorla yapılan bir spor salonu! Var mı var demek için ortada olan ve adeta sürünen spor kulüpleri! Doğru dürüst spor yapacak alanların olmayışı vs.. vs..!

Örnekleri çoğaltmak mümkün! Tablo pek parlak değil. Ama bunlara rağmen son zamanlarda yapılanlar aslında Bodrum’un spora ne kadar ihtiyacı olduğunu da ortaya koyuyor.

En önemli örnek Kazar firmasının Ortakent’te yaptığı muhteşem futbol sahaları. Bildiğiniz gibi bu sahalarda milli maç bile oynandı. Bazı takımlar gelip kamp yaptı. Saha muhteşem olmasına rağmen çevresi fena olan bu spor tesisi bile sporun Bodrum’da biraz kıpırdamasına yol açtı, Bodrum’a heyecan kattı. Bodrum’da oteli olan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener takımı Bodrum’da kısa da olsa kampa alacağının sözünü verdi.

Son atılımda teniste. NB İnşaat’ın sahibi Nejdet Pişirici Tennis Life kortlarının işletmeciliğini aldı, bugüne kadar ciddi yatırım yaparak kortları ve çevresini düzenledi. Bodrum Tenis Akademisi’ni kurdu, Türkiye Tenis Federasyonu’na kaydoldu ve Türkiye’nin en iyi alt yapı antrenörlerinden biri olan Suat Gülaçar’ı İstanbul’dan Bodrum’a getirdi. Bodrum Tenis Akademisi’nde şimdi 6 yaşından itibaren onlarca çocuk eğitim görüyor ve geleceğin tenisçileri Bodrum’da yetişiyor. Ayrıca 7’den 70’e herkes tenis oynuyor, kortları boş bulmak neredeyse imkansız.

Nejdet Pişirici Bodrum’da harıl harıl arazi arıyor. Amacı Bodrum’a 8 kortluk bir tenis kompleksi kurmak. Bu sayede hem Türkiye hem de uluslar arası turnuvaları Bodrum’a kazandırmak gibi bir amacı var. Ama maalesef uygun bir arazi bugüne kadar bulamadı ama girişimleri devam ediyor. Başarırsa Bodrum’da büyük olay olur ama Pişirici tek başına nereye kadar gider bilinmez. Bugüne kadar Bodrum’dan fazla bir destek göremeyen Bodrum Tenis Akademisi’ne Bodrum’un sahip çıkması gerekiyor.

Ve son olarak biz, yani BHM! Bugüne kadar Bodrum’da yapılmayan bir şeye imza attık ve www.bodrumdaspor.com u hayata geçirdik. Başında Okan Çarga var ve Okan hemen her gün tüm yarımadayı didik eşeleyip en küçük spor olayına bile sitemizde yer veriyor. Sitemizin her geçen gün ziyaretçi sayısını ciddi anlamda arttırması, Bodrum’da spora olan ilginin ne kadar büyük olduğunu da ortaya koyuyor.

Uzun lafın kısası; aslında Bodrum’da spor adına her şey son derece müsait. Biraz bizi yönetenlerin bu alanda yatırım yapmaya hevesli olan insanların önünü açması gerekiyor. Elbette kendilerinin de spor yatırımlarına ağırlık vermeleri gerekiyor. Zira arz ve talep var, hatta belki de Bodrum’un geleceğinin şekillenmesinde en önemli unsurlardan biri olmaya aday bir konumda spor yatırımları.

Biz BHM olarak Bodrum’da spora yatırım yapan herkesin hiçbir karşılık beklemeden yanındayız. Yeter ki Bodrum’da sporun önü açılsın!İLK YORUMU SİZ YAPIN...