BODRUM?DA SEÇİMLER!

| 23.03.2009 15:59
2947 0

Seçimlere çok az bir süre kala Bodrum’da hava bayağı ısındı. Belediye başkan adayları son günlerde seçmenin gözüne girebilmek, projelerini inandırabilmek için ellerinden geleni yapıyor.

Bu süreçte çok değişik seçim stratejileri görüyoruz. Birileri proje sunarken, birileri daha çok çirkef ve çamur siyasetine giriyor, dedikodu üzerine dedikodu üretiyor.

Biri meydanda sataşmadan uzak, yapacaklarıyla yer alırken, biri şanslı adayı halkın gözünde küçük düşürmek için elinden geleni yapıyor.

Peki Bodrum bu savaş içinde ne düşünüyor?

Konuştuğum onlarca kişi çamur siyasetini sevmediğini söylüyor. Halk proje görmek, adayın projeyi gerçekleştirebileceğine inanmak istiyor.

Maalesef bazı siyasiler çamur siyasetini kendilerine benimsemiş, proje, plan öne süreceğine diğer adaylara çamur atıyor, konuşmasını ona göre tamamlıyor.

Bu çamur siyasetinden biz de fazlasıyla nasibimizi alıyoruz.

Olanı sizlere iletiyoruz, taraflı oluyoruz.

Halbuki biz kendimizi çok iyi biliyoruz.

Birkaç yıl öncesine kadar kendi istediği gibi haber yaptıran bazı siyasiler ve onların yanında gerçeği görmekten aciz olan bazı fanatikleri, kendi istedikleri gibi değil gerçek haberler yayınlandığında tahammül edemiyorlar, sövdükçe sövüyorlar.

Kendilerine bağladıkları medya kuruluşları tamamen taraflı haberler yaparken bu siyasi fanatikler, istediklerini yapmayan, ancak olan her şeyi gören Bodrumlu birkaç basın kuruluşuna çamur üstüne çamur atıyorlar.

Varsın atsınlar. Bizim gücümüz halkın takdiridir. Doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.


İLK YORUMU SİZ YAPIN...