BODRUM’DA HERŞEY YOLUNDA MI?

| 06.07.2017 13:24
695 0

Turizm sezonunun en yoğun günlerini yaşıyoruz. Ramazan Bayramı tatilinin yüzleri güldürdüğü Bodrum’da acaba bu aralar durum nasıl?

 

Önceden turizm sivil toplum kuruluşları Bodrum’a turist giriş çıkışlarını kamuoyuyla paylaşırdı. Son yıllarda bu paylaşımlar pek yapılmıyor. BOTAV sadece gidilen fuarlarla ilgili haberler paylaşıyor. Belediye ise ziyaret haberleri dışında turizmle ilgili nedense sessiz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden ise zaten umudu kestik.

 

O zaman turizm sezonunu değerlendirmek için sokağa, plajlara çıkmamız, otel ve eğlence merkezleri yöneticileriyle konuşmamız gerek. Konuştuk da…

 

Bodrum’da artan bir trafik gözleniyor. Ancak sizi yanıltmasın. Trafik yoğunluktan çok saçma sapan yerleştirilmiş, anlamsız trafik ışıklarının yarattığı yoğunluk. Turizmci bu sene yerli turiste bel bağladı. Tesisler boş kalmasın diye fiyatlar düştü. Dolayısıyla karlılıkta azaldı. Bu durum kaliteyi ve çeşitliliği düşürdü.

 

Belli başlı eğlence merkezleri dışında “işim çok iyi” diyen esnaf pek yok. Esnafın genel hali umutsuz. Kışın ne yapacağını şimdiden kara kara düşünmeye başladı. Bir destek bekliyor ama o desteği de kimsenin vermeye niyeti yok.

 

Kuru kalabalık derler ya şu anda Bodrum aynen kuru kalabalığı yaşıyor. Kazanç çok az, karlılık çok az, yatırım çok az.

 

İnsanlar kendilerine umut verecek bir çıkış bekliyor ama kimsenin o çıkışı yapmaya mecali yok.

 

Üstüne bir de gayet ilkel çöplük yangını, bu umutsuzluğun tuzu biberi oldu.

 

Peki ne olacak?

 

Açıkçası ziyaret ve asfalt haberleri artık kimseyi ilgilendirmiyor. Bodrum esnafı kendisinin düşünüldüğünü hissetmek istiyor. Bir parça umut, bir parça moral motivasyon istiyor. Bunu da kenti ve ülkeyi yönetenlerden bekliyor.

 

Bodrum’da işler yolunda değil maalesef. Lütfen insanlara umut verin, destek olun. Bu size naçizane bir arkadaş önerisidir.İLK YORUMU SİZ YAPIN...