BODRUM’DA BASININ GÜCÜ

| 13.06.2017 19:09
495 0

Bodrum ulusal ve dünya basınının her zaman gözdesi oldu, görünen o ki daha çok uzun yıllar olmaya da devam edecek.

 

Bodrum’la ilgili yapılan haberler, yazılan yazılar, çekilen fotoğraf ve görüntüler gazete, dergi ve televizyonları süslemeye her daim devam ediyor.

 

Bodrum bu kadar ilgi çekici bir yer olunca, hemen herkes Bodrum’da boy göstermeye devam ediyor. Basının gücünün farkında olan yerel yöneticilerimiz de bu gücü en iyi şekilde kullanıyor. Yabancı basın temsilcileri Bodrum’a davet ediliyor, ağırlanıyor ve yurt dışında haber yapmaları sağlanıyor.

 

Ulusal basın içinde aynı durum söz konusu.

 

Hemen her gün Bodrum’la ilgili haberleri ve köşe yazılarını takip ediyoruz. Yöneticilerimizde bu haberleri her ortamda kullanmaya ve kendileriyle birlikte Bodrum’u tanıtmaya devam ediyor.

 

Özellikle ulusal basının köşe yazarları Bodrum’la ilgili sürekli yazılar yazıyor.

 

Benim bu noktada değinmek istediğim konu ise şu;

 

Yerel basın temsilcileri olarak yıllardır Bodrum’la ilgili yazarız, çizeriz. Aslında Bodrum’u hem ülkeye hem de dünyaya en iyi biz anlatıyoruz.

 

Mesela o köşe yazarları yazmış oldukları yazılarda elde ettikleri bilgileri bizden alırlar. Öğrenmek istedikleri bir şey olunca bize sorarlar. Bodrum’da gündemle ilgili bir şey yazdıkları zaman o gündemi biz yerel basından öğrenirler.

 

Sanırım bu yazdıklarıma tüm yerel basın temsilcisi arkadaşlarım da katılacaktır.

 

Peki biz basınla ilgili yıllardır bu kadar emek verirken hakettiğimiz ilgi ve desteği görebiliyor muyuz?

 

Biz yıllardır yazıyoruz, yazdıklarımızı kimse kaale almıyor, aynı şeyi bir köşe yazarı yazınca olay oluyor.

 

Maalesef ne şimdi, ne de sonra bu durum pek değişmeyecek. Biz yerel basın temsilcileri, yaşadığımız kentin nabzını tutup, her gelişmeyi okuyucumuza aktaracağız, bu işin bütün övgüsünü, prestijini herşeyi bizden öğrenen köşe yazarı alacak.

 

Basınımız aslında çok güçlü de, farkına varana!YORUMLAR

aitar ( 24 06 2017 )
yazdığınız şey bodrum değil ki.. senin imrendiğin insanlar da bodrumu yazmıyor.. mekandaki olayarı anlatıyorsunuz meraklılara.. sen yaşayanı yaşadığı yerden ayrı koyup mekana yumulursan... bodrum değil, ülken de kesmez seni! senin arzularına da kenarda koyarlar tecavüz gibi.. düşüncen ne kadar ufaksa haber de o kadar ufak olur... onun parası bunun aşkıysa bodrum dediğiniz yer :) olmasa da olmaması lazım.. am göt meme sevdanızın üzerini böyle aç gözlerle kapatırsanız, dünyaları versem içinde kaybolup gidersiniz ey sevgili... elin sikinden parasından doğacak haberden pay bekliyorsan :) bence hayata bakarken, hayatın içinden çıkıp şöyle bir bak 60 senelik kısa ömründe hayvandan farkı olmalı diye bir nebzecik düşünce solu şu hayatta ki, elin amcı götçü magazincilerinin haberlerine yılışma :) sen hepsinden büyüksün varlık olarak.. varlığı köpek götüyle kıyaslama derim :)


SİZ DE FİKİR BELİRTİN...