BODRUM BUNU İLK DEFA YAŞIYOR

| 28.01.2014 10:37
1302 0

Seçimlerden bahsediyorum. Muğla Büyükşehir oluyor ve Bodrum ilk defa yetkileri sınırlandırılmış tek belediye olarak seçime gidiyor.

3 büyük partiden 3 güçlü aday Bodrum’da seçime giriyor. İktidar partisi AKP’den eski Turgutreis Belediye Başkanı Ali Server Yazgan, Ana muhalefet partisi CHP’den mevcut Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve MHP’den Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun.

Her 3 isimde uzun yıllardır belediye başkanlığı yaptı. Ali Server Yazgan ve Mehmet Tosun 2’şer, Mehmet Kocadon ise 2’si Ortakent-Yahşi, 1’i Bodrum olmak üzere 3’er dönem belediye başkanlığı görevini yürüttü.

Diğer adaylarda var ama gerçekçi olursak bu adayların hiçbir şansı yok. Sadece DSP adayı Ümit Baltutan küskün bazı CHP’lileri etkileyebilir hepsi o.

Hep söylüyorum, bu seçimlerde belediye meclis üyesi adaylıkları, en az belediye başkanlığı kadar önemli. Zira kapanacak belde belediyeleri, Bodrum belediye meclisinde temsilcileriyle olacaklar. Bu kadar büyük bir coğrafyayı tek belediyenin idare etmesi ancak o beldelerin temsilcilerinin Bodrum Belediyesi ve Muğla Belediyesi ile iyi diyalog kurmasıyla mümkün olacaktır.

Belediye başkan adaylarının 3’ü de belediye başkanlığı yaptığı için seçildikleri takdirde tecrübeli olacakları için Bodrum’a bir avantaj.

Bu belediye başkan adaylarının şanslarını, çalışmalarını bu dönem artık sizlerle birlikte yoğrun olarak inceleyeceğiz.

Ama bir şeyi hiç unutmayalım; Bu dönem tüm belediye seçimlerinden çok daha önemli. En önemli faktör Muğla’nın Büyükşehir olması ve tüm ilçelerle, dolayısıyla Bodrum’la ilgili önemli yatırım kararlarını sadece Muğla Büyükşehir Belediyesi alacak.

Bu yüzden Bodrum Belediyesi’nin Muğla Belediyesi’yle kuracağı diyalog çok önemli. Ayrıca Bodrum Belediyesi’nin Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’ne göndereceği belediye meclis üyeleri de çok önemli.

Bundan sonra sizlerle seçime kadar sadece siyasi içerikli yazılar paylaşacağım. Lütfen sizlerde görüşlerinizi benimle paylaşın. Mail adresim alp.arbak@bodrumhabermerkezi.com  İLK YORUMU SİZ YAPIN...