BODRUM BU FIRSATI KAÇIRMAMALI

| 03.04.2012 12:12
2650 0
Kış turizmi diyoruz ya alın size kış turizmi için müthiş bir fırsat!

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de sessiz sedasız Muğla’ya doğal gaz geleceği yayınlandı. Ancak okuduğumuz kadarıyla Bodrum doğal gaz gelecek ilçeler arasında maalesef yok! Herhalde Bodrum’un mimari yapısından dolayı doğal gazı getirmek zor ama eğer gelirse Bodrum’un kazanacaklarını düşünebiliyor musunuz?

Bir kere özellikle ısınma konusunda büyük bir atılım yaparız zira Bodrum, büyük oranda elektrikle ısınıyor. Doğal gaz maliyetiyle elektrik maliyetini düşünürseniz oldukça karlı. Evler dışında oteller için büyük fırsat. Yüksek maliyetler nedeniyle özellikle kış aylarında otellerin çoğunun kapalı olduğu Bodrum’da açık olanlarda ısınma problemi yaşıyor. Her odada klima var ama çoğunda yeterli değil. Eğer doğal gaz gelirse Bodrum kışın ısınma sorununu çözer ve otellerde maliyetleri ciddi olarak düşüreceği için daha çok otel kışın açık olur ve kış turizmi daha çok canlanır.

Doğal gaz sadece ısınma için sıcak su, enerji hatta soğutma için bile kullanılıyor. İstanbul’a İzmir’e Ankara’ya gittiğiniz günleri düşünün. Kaloriferli evlerin neredeyse tamamı doğalgazla ısınıyor. Evler sıcacık. Aynı şekilde Bodrum’u düşünsenize.

Bence Bodrum’a doğal gaz gelmesi, ilçemize çok şeyler katar. Bu yüzden bu fırsatı kaçırmamak lazım.
 
Bodrum’a doğal gaz gelmesi için kamu oyu oluşturulmalı, Ankara’ya baskı yapılmalı. Bu iş de siyasi partiler, belediye başkanları ve sivil toplum örgütlerine düşüyor.

Böyle bir fırsat Muğla için doğduysa neden Bodrum bu fırsattan yararlanmasın?


İLK YORUMU SİZ YAPIN...