BODRUM ARTIK İSTİYOR!

| 24.02.2015 15:35
1717 0

Milletvekilinden bahsediyorum. Yüzölçümü olarak Muğla’nın en büyük ilçesi olan Bodrum, tarihi boyunca iki milletvekili çıkarabilmiş. Çok ilginç değil mi? Sizce nedeni ne olabilir?

 

Ya Muğlalılar Bodrum’u sevmiyor ya da Bodrum kendi lobisini Muğla’da yeteri kadar yapamıyor.

 

Yakın zamana kadar Bodrum’un siyasetçileri her fırsatta birbirlerini yedikleri için olsa gerek kendilerini Muğla’ya pek de fazla tanıtamamışlar.

 

Bugün ortada 10 belediye olmayınca siyasi çekişmelerde haliyle azaldı. Bodrum’da siyaset artık iyiden iyiye genele kaydı. Yazın yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyen adaylar, Bodrum siyasetini iyiden iyiye ısıtmaya başladı.

 

Bodrum’da CHP’den aday adayı olan Okan Özsu, Dr. Kerim Cangır, Hüseyin Anıl, Tufan Yakar gibi tanınmış isimler var. MHP’den başarılı ilçe başkanı Asım Başaran aday adayı. AKP’den ise her ne kadar tam olarak Bodrum olmasa da eski Güllük Belediye Başkanı Yavuz Demir şansını deneyecek.

 

Bu partilerin aday adayları önce aday olabilecekler mi, olurlarsa seçilebilecekleri sırayı alabilecekler mi?

 

İşleri gerçekten çok zor. Çok kısa süre içinde kendilerini delegelere, Muğlalılar’a çok iyi tanıtmaları ve iyi reklam yapmaları gerekiyor. Klasik siyasi söylemler dışında gerçekçi olmaları çok önemli. Milletvekili olduklarında bölgemiz için yapabileceklerini abartmadan gerçekçi şekilde dile getirmeliler.

 

Bugüne kadar milletvekili adayı olup seçildikten sonra bir kere bile Bodrum’a gelmeyen Muğla Milletvekilleri var. Ya Bodrum’u hiç sevmiyorlar ya da sadece Bodrum değil Muğla umurlarında değil! Nereden bakarsanız bakın bu siyasetçiler seçilmeden önce bol bol gelip atıp tuttukları Bodrum’u hiç önemsemediler. Bu hep böyle oldu.

 

O yüzden Bodrum artık kendi içinden milletvekillerini Meclis’te görmek istiyor. Elbette şekil için değil icraat için.  

 

Eğer içimizden milletvekili çıkarabilirsek Bodrumlular olarak o vekilin icraatlarını da sonuna kadar takip edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.İLK YORUMU SİZ YAPIN...