BİR BODRUM GÖZLEMİ!

| 11.07.2011 11:59
1665 0

Cuma günü İstanbul’a gittim. Hem bir işimi hallettim hem de yoğun ve sıkıntılı geçen bir dönemden 2,5 saatliğine de olsa kurtularak çocukluğumdan beri hayran olduğum Bon Jovi konserini izledim. Konser inanılmazdı. İyi ki iş için İstanbul’a gitmişim dedim açıkçası. O kadar yoğun ve sıkıcı dönemden sonra adeta ilaç gibi geldi.

Gidişi uçakla yaptım, dönüşte ise otobüsle geldim. Malum cumartesi günü uçakla dönüş elmas değerinde, inanılmaz pahalı. O kadar parayı vermek istemedim ve 14 saatlik bir otobüs yolculuğu yaptım.

Geldiğim otobüs firması Türkiye’nin en önde gelen otobüs firmalarından. Rahat yolculuk yapabilmek için biraz daha fazla ödeyip bu firmayı seçtim.

Ama nerdeee! Yolculuk tam 14 saat sürdü. Otobüs hemen her yerde durdu. İkram çok kötüydü. 14 saatlik yolda sadece bir kere kek ikram ettiler. Film seçimi berbattı. Uydu televizyonda toplam 3 kanal var, onların da hiçbiri doğru dürüst çekmiyordu. Kötü filmler arasında bulduğum 3 tanesini seyrettim daha doğrusu seyretmeye çalıştım ama pişman oldum. Çünkü otobüs o kadar çok yerde durdu ki, her durduğu yerde multimedyayı kapattıkları için yeniden yola çıktığımızda kaldığım yeri bulana kadar akla karayı seçtim.

Bodrum’a yaklaştığımızda ise otobüs adeta dolmuşa döndü. Her isteyeni istediği yerde indirdi. İnenler valizini bulamadığı için her duruş en az 10 dakika sürdü. Ve herkes isyan etti.

Daha öncede bu otobüs firmasıyla birkaç kere seyahat etmiştim. Diğerlerinden daha pahalı olmasının nedeni hem ikramları çok iyiydi, hem de ekspres geliyordu. İnsanlar bu yüzden daha fazla para ödüyordu ama inanın benle birlikte hemen herkes isyan etti.

Otobüste en çok dikkatimi çeken konu ise yolcuların Bodrum hakkında ki konuşmalarıydı. Büyük çoğunluğu Bodrum’a tatile geliyordu. Hemen herkes Bodrum’a geldiği için son derece mutluydu. Bodrum’u öyle bir anlatıyorlar ki şaşarsınız. Sanki Bodrum başka bir dünya, hiçbir kuralın olmadığı bir yer. Her zaman her istediğinizi sınırsızca yapabilirsiniz!

Arkamda oturan 2 genç erkek yolcu Bodrum gecelerinden bahsediyor. Belli ki daha önce Bodrum’a hiç gelmemişler. Gelen arkadaşlarının izlenimlerini birbirlerine anlatıyorlar. Anlattıklarının %80’i sexle ilgili.

14 saat boyunca arkadaşlarının Bodrum’da nasıl kolay kaçamaklar yaptıklarını birbirlerine anlattılar, bazen onları arayıp hangi mekanlara gitmeleri gerektiğini sordular.

Hemen yan koltuklarda oturan genç kızlar ise otelde kalmalarının gerek olmadığını, Bodrum’da herkesin kumsallarda sabahladıklarından bahsetti.

Bodrum’u hiç bilmeyenler Bodrum’u öyle bir hayal ediyorlar ki aklınız durur. Kimse Bodrum’un güzelliklerinden, tarihinden bahsetmedi. Varsa yoksa sex, eğlence, içki!

Bunları niye mi yazdım?

Acaba diyorum; Bodrum’u yurt dışında tanıtmaktan çok birazda yurt içine mi dönmemiz gerekiyor? Çünkü Bodrum hiçte hak etmediği şekilde tanınıyor, biliniyor. Gençler tamam da orta yaşlı ve yaşlı yerli turistlerde böyle biliyorsa, bu insanlar Bodrum’a nasıl gelecek, iyice düşünmemiz gerekiyor.İLK YORUMU SİZ YAPIN...