BEN NEYMİŞİM YAHU!

| 16.07.2008 11:53
2846 0

5 katın önünün açılması, tarihi kaya mezarına havuz yapılması, Güvercinlik’te izinsiz olarak denizin 35 dönüm doldurulması, Güvercinlik’te kanalizasyonun olduğu gibi ormana ve denize akması, Güvercinlik’te “yol genişleteceğiz” diye kazılan yolun toz toprak içinde bırakılması, Bodrum’da trafik rezaleti!

Bunlar son birkaç aydır ortaya çıkardığımız çarpıklıklar! Yüzlerce ufak tefek ortaya çıkardıklarımızı saymıyorum bile!

Geçtiğimiz yıllarda ise Bodrum Devlet Hastanesi’nin 12 trilyon liralık ihalesi, Meşelik’te tarihi bina ile denize sıfır 7 dönüm arazinin aylık 250 YTL’ye kiralanması, Tıbbi atık rezaleti, Bodrum’da görünmeyen 2. çöplük, Bitez’de yaşananlar, Osman Hamdi’nin yıkılmaya yüz tutmuş tarihi evi vs… vs…

Ortaya çıkardıklarımızı yazmaya kalksak yazı sabaha kadar bitmez!

Yanlış anlamayın bunları kendimizi övmek için yazmadım! Anlatmak istediğim şu;

Yukarıda yazdıklarım bizim ortaya çıkardıklarımız! Yazdık, çoğu düzeltildi! Ancak göremediğimiz, bu yüzden son sürat devam eden, olup biten o kadar çok şey var ki!

Bir de buna görüp, kanunların elimizi kolumuzu bağladığı, kılıfına uydurulduğu için yazamadıklarımızı ekleyin!

Yazık bu ülkeye diyorsunuz değil mi? Aynen ben de öyle söylüyorum! O yüzden yaptığımız işlerle övünemiyorum, sadece ortaya koyduğumuz çarpıklıklar düzeltildiği için buruk bir mutluluk yaşıyorum.

Burukluk yaşamamın sebebi bizim gördüğümüzü devlet büyüklerimizin çoğunun görmemesi!

Bakan Günay 5 katla ilgili; “bana böyle anlatmadılar” dedi. Muğla eski valisi kaçak dolgu için “haberim yok” dedi. Milas Kaymakamı kaçak dolgu yapan şirkete kaymakamlık tarafından verilen turizm ödülü için “benim bilgim dışında yaşanan gelişmeler” dedi.

Alp Arbak Güvercinlik’ten geçerken görüyor, vali bey onlarca kamyonun, iş makinelerinin harıl harıl çalıştığı kaçak dolguyu defalarca önünden geçmesine rağmen görmüyor!

Sayın Bakan imzalayıp belediyelere gönderdiği genelge hakkında eksik bilgiye sahip, Sayın Bakan’ı Alp Arbak bilgilendiriyor, bilgisini tamamlıyor!

Kaymakamlık tarafından verilen ödüllerden Sayın kaymakamın haberi yok, Alp Arbak Sayın kaymakama bilgi veriyor!

Vay be!!! Ben neymişim yahu!!!

İyi ki basın var da görülmeyenler ya da görülmek istemeyenler görülebiliyor!

Ahhh! Bir de iş işten geçmeden görülse!!!


İLK YORUMU SİZ YAPIN...