BELİRSİZLİK VAR AMA, YAŞAMAYA DEVAM EDİYORUZ!

| 15.05.2012 09:43
1995 0
Muğla Büyükşehir olacak mı? Öyle olursa Bodrum’daki belediyeler kapanıp sadece Bodrum Belediyesi tüm yarımadaya bakacak mı?

Bodrum’un 2009’dan beri konuştuğu ve son günlerde en çok tartıştığı konu! Herkes merak içinde. Ancak bu sorunun cevabı şimdilik sadece Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kafasında.

Bu belirsizlik Bodrum’u fazlaca meşgul ediyor. Genel kanı Muğla’nın büyükşehir olacağı ve Bodrum’da merkez dışında tüm belediyelerin kapanacağı.

Tüm belediye başkanları bunun kesin olduğunu söylüyor. Ancak bazıları söylemekle kalmıyor, şimdiden sanki beldelerinde belediye yokmuş gibi davranıyor.

Geçtiğimiz günlerde Turgutreis’e gittim. Her zaman iş sebebiyle gittiğim için göremediklerimi görünce gözlerime inanamadım! Turgutreis’de hemen hemen hiçbir şey yapılmıyor. Bodrum’un en büyük 2. Beldesi adeta kaderine terkedilmiş durumda. Vatandaşlarla konuştum hem çok şikayetçi hem de çok üzgün. Koskoca belediyenin 3 yıldır hiçbir elle tutulan icraat yapmadığını, Başkanın sürekli borçlardan, hacizden, parasızlıktan dert yandığını söylüyorlar.

Başkan belki yakınmalarında haklı olabilir ancak belediyeler hizmet kurumudur. Turgutreis gibi büyük bir turizm beldesinin şikayet değil iş yapması gerekir. Her yıl gelen yüzbinlerce turistin borçlar, haciz umrunda değil. O turistin gördüğü Bodrum’un geneli için çok olumsuz. Bir çoğu bir daha gelmemeyi ciddi ciddi düşünüyor. Tıpkı Bitez gibi.

Bitez’de aynı şekilde. Maalesef hizmet yeterli değil. Halk, esnaf şikayetçi. Yollar kötü, sahil kötü. Bir zamanlar Yarımadanın gözbebeği olan Bitez’den kaçış başladı bile.

Burada amacım belediyeleri, başkanları acımasızca eleştirmek değil, silkinmelerini sağlamak. Bodrum 2014’te tek belediye olacak diye işleri seremezsiniz, zira söz konusu olan Bodrum’dur.

Ayrıca bir şeyi de kesinlikle unutmamak gerekiyor!

Bu beldelerde yerleşik onbinlerce insan var, esnaf var. Bu insanlar 12 ay Bodrum’da yaşıyor, ekmeğini Bodrum’dan kazanıyor, çoluğunu çocuğunu Bodrum’da yetiştiriyor. Bu insanlara şikayet dinletmek değil, hizmet etmeniz gerekiyor. 


İLK YORUMU SİZ YAPIN...