BAZILARI KENDİNE GELMELİ?

| 10.10.2012 11:42
2402 0

Ve beklenen gerçekleşti, Muğla’nın Büyükşehir olması kesinleşti. Böylece merkez ilçe dışında tüm belediyeler kapanacak ve Bodrum Yarımadası’nda sadece Bodrum Belediyesi olacak.

Bu kadar geniş bir alana tek belediye nasıl yetecek, her yere nasıl hizmet götürecek şimdilik belli değil. Bodrum için özel bir statü olabileceği konuşuluyor ama şimdilik belli olan hiçbir şey yok.

Yerel seçimlere sadece 1 sene kaldı. Şimdiden Bodrum’da –her ne kadar duyulmasa da- siyaset arenası kaynamaya başladı. Herkes bir sürü iddia atıyor ortaya. Ancak Bodrum Yarımadası’nın tek belediyeyle nasıl yönetileceği sorusu gibi yerel seçim siyaseti de şimdilik belirsiz.

Belki de bu iddialar Bodrum’da bir çok şeyi netleştirecek.

Bu konularla ilgili önümüzdeki haftalarda bol bol yazılar yazacağız ama şimdi benim derdim başka!

Bodrum’da ki bazı belediyeler “Nasıl olsa Bodrum tek belediye olacak” diye işleri iyice sermeye başladı. Maalesef bazı beldelerde hizmet neredeyse durma aşamasına geldi. Vatandaşlar son derece şikayetçi. Şimdi kış mevsimi de geliyor ve bu beldelerde yaşayanlar kışın hizmet alamayacağı endişesini taşıyor.

Bunun aksine bazı belediyeler ise kapanacakları son güne kadar beldelerini geliştirmek için varlarını yoklarını ortaya koyuyor.

Ama hep söylediğim gibi Bodrum’u Türkiye’nin ve dünyanın gözünde 11 ayrı isme ayırmak mümkün değil. Bodrum Yarımadası herkes tarafından sadece “BODRUM” olarak biliniyor ve bir yer sürünürken diğer yerin kalkınması sadece Bodrum’a gelenlerin kafasını karıştırıyor.

Bu insanlara “Bodrum ayrı 11 belde, 11 ayrı belediye. Her belediye farklı çalışıyor” diyemezsiniz. Zira Bodrum artık bir dünya markası. Yerel sorunlar kimseyi ilgilendirmiyor, bu sorunlar Bodrum markasına gölge düşürüyor.

“Nasıl olsa belediye kapanacak” rahatlığında olup hiçbir şey yapmayanlara sesleniyorum;
Önünüzde beldenizin ve Bodrumlular’ın gönlünde taht kurmak için tam 1 seneniz var. Lütfen kendinize gelin ve bu güzel ilçeye birşeyler bırakın, imzanızı atın. Zira o halk sizi oralara dert dinlemek için değil icraat yapmanız için seçti.

Bodrum’a ve tarihe bunu borçlusunuz…İLK YORUMU SİZ YAPIN...