BAYRAM VE BODRUM

| 12.11.2010 11:40
1838 0

Bayram tatili 9 gün! Esnaf özlemle bayram tatilini bekliyor! Ama Bodrum’da bayram tatili geçtiğimiz pazartesi başladı! Para dönmüyor, alacaklı da verecekli de bayram sonrası diyor.

Bayramdan sonraki hafta da muhtemelen tatil rehavetiyle geçeceği için Bodrum, ekonomik anlamda 3 haftalık ciddi bir durgunluk yaşayacak.

Tabii ki otel, restoran gibi işletmeler 9 günlük bayram tatilinin canlılığının beklentisi içinde.

Ama genel olarak baktığınızda Bodrum ciddi anlamda bayram rehavetine girdi. Umarım tatil kış öncesi esnafın birazda olsa yüzünü güldürür.

Bayramda Bodrum Ege’nin eğlence merkezi gibi. Bir çok yeni yer açıldı. Palmiye, Vittoria gibi Bodrum’un önemli markaları akşamları taverna, meyhane hizmeti vermeye başladı. Bir çok bar, restoran, otel özel bayram eğlenceleri düzenliyor. Fiyatlarda oldukça makul düzeyde. Hava da güzel gibi gözüküyor. Yani bayram Bodrum’da çok güzel geçecek gibi görünüyor.

Bugünden Bodrum dolmaya başladı. Tatilciler bayramın keyfini Bodrum’da yaşayacak ama buradan bazı uyarılarda bulunmak istiyorum;

Bodrum olduğundan mıdır bilinmez, insanlar Bodrum’da trafikte bir tuhaf oluyor. Kimsenin kuralları taktığı yok! Hele eğlence ve içkinin dozu arttıkça trafik tam bir tehlike oluyor. O yüzden aman dikkat. Gelecek çok kişi olduğu için özellikle trafikte her zamankinden daha dikkatli olmak gerekiyor. Umarız bayramda acı trafik kazası haberleri vermek zorunda kalmayız.

Bir de kurban kesimi için belediyeler kesim yerleri belirledi. Hem belediyeler hem bizler bu yerleri ve şartları duyuruyoruz. Bu kurallara da uyarsak hepimiz rahat ederiz.

Değerli okurlarım hepinizin ailelerinizle, dostlarınızla güzel, mutlu ve sorunsuz bir bayram tatili geçirmenizi diliyorum. Kurban Bayramınız kutlu olsun.İLK YORUMU SİZ YAPIN...