AYAĞIMIZ YERE SAĞLAM BASIYOR! FARKEDENE!

| 25.10.2010 12:56
1744 0

Yıllardır Bodrum kendi değerleriyle ilgili bir sıçrama bekliyor. Bu uğurda fikirler üretiliyor, toplantılar yapılıyor, projeler sunuluyor.

Genelde tüm projelerde asıl sorunun kaynak ve sponsorlukta tıkandığı söyleniyor.

Bir çok fikir üretildi.

Bodrum Karnavalı dendi, 2 sene yapıldı, firmaların reklam geçidine döndü elbette istenildiği gibi olmayınca bir daha yapılamadı.

Bodrum Airlines dendi, havaalanı güç bela oldu.

Yani açıkçası pek de gerçekleşmesi mümkün olmayan projeler hep fiyaskoyla sonuçlandı.

İstenen belli; Bodrum’da yapılacak herhangi bir projenin yurt içinde ve dünyada ses getirecek, her yıl dört gözle beklenecek bir proje olması. Tıpkı Rio Karnavalı gibi!.

Derken bu yıl Bodrum’da gerçekleşen bir etkinlik isim değiştirdi ve bayağı dikkat çekti!

BODRUM YAT FESTİVALİ’nden bahsediyorum. Yıllardır ayağı yere sağlam basmayan projelerle Bodrum’u oyalayanların en büyük değerlerinden birine gerekli özeni göstermedikleri ama buna rağmen her yıl üzerine koyarak gerçek Bodrumseverinin gözünde parlayan gurur duyulan festivalinden bahsediyorum.

Bakın her yıl sevgili Erman Aras sponsor desteğinin yeteri kadar olmadığından yakınıyor, bir şeyler yapmak için çırpınıyor!

Ama Bodrum’da milyarlarca dolarlık yatırım yapanlar her nedense bu projede yer almıyor.

Ya böyle bir festivalden haberleri yok, ya da çok fazla ilgilenmiyorlar.

Ama buna rağmen Bodrum Kupası her geçen yıl gelişiyor, ilerliyor, dünyanın daha çok ilgisini çekiyor.

Hele bu sene her bakımdan muhteşemdi.

Sergisinden eğlencesine, yarışından rüzgarına ne ararsanız vardı.

Alın size Bodrum’un en büyük değeri. Bundan daha iyi bir fırsat olabilir mi?

Tam 22 yıldır yapılıyor, her sene gelişiyor, her yıl daha çok ilgi çekiyor.

Bu yıl Bodrum Ticaret Odası’da gerçekten bu festival için çok emek sarfetti ama etkinliğe bakarsanız inanın Türkiye’de olmayan bir şeyi yapıyoruz.

Bence seneye yapılacak yarışlar ve festival için bugünden çalışmaya başlanılmalı. Şimdiden hedefler konulmalı, arayışlara başlanmalı. Mesela bir Eurosport’un canlı yayın yapması için ne yapmalı, Bodrum’a yatırım yapan anlı şanlı şirketlere nasıl gidilmeli, onlardan neler istenmeli.

Böyle bir değerimizi her yıl aynı sorunlarla yaşayacağımıza gelin el ele verelim, kafa patlatalım, seneye çok daha iyisini yapalım. Var mısınız?!!İLK YORUMU SİZ YAPIN...