ARTIK BODRUM MASADA KALMASIN!

| 05.05.2008 10:11
2485 0

Pazar günü AKP Bodrum İlçe Teşkilatı tarafından “Geleceğim Bodrum” konulu bir panel düzenlendi. Bu panelde Bodrum’un sorunları masaya yatırıldı ve çözüm önerileri arandı. Panele AKP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Egemen Bağış da katıldı.

İyi niyetle düzenlenmiş bu panelin sonunda Egemen Bağış’ın yarım saatlik parti propagandası gayet normal. Benim sorunum bu ve bunun gibi panellerin yıllardır Bodrum’da düzenlenmesi ancak maalesef bir türlü sonuca gidilememesi!

Ancak ben artık bu tarz toplantı ve panellerin Bodrum için son derece gereksiz olduğunu düşünüyorum. Zira sonuç alınamıyor!

Sokakta oynayan 5 yaşındaki çocuğa “Bodrum’un sorunları nedir?” diye sorarsanız, bir uzman gibi size tüm sorunları tek tek anlatır. Bu yarımada da yaşayan herkes bu sorunları artık ezbere biliyor. Dolayısıyla artık aynı konuları farklı platformlarda tartışmak bana cazip gelmiyor, çünkü tartıştığımızla kalıyoruz.

Egemen Bağış konuşmasında umut dolu konuştu, burada dinlediği tüm sorunları çözmek amacıyla Başbakan’a ileteceğini söyledi.

Ancak biz Kültür ve Turizm Bakanı’nın gözlerimizin içine baka baka; “yatırım projesi getirin, yatırımın yarısı benden yarısı sizden, söz!” dediğini duyduk. Bakana proje gitmedi mi? Hayır onlarca proje gitti ama gözlerimizin içine baka baka söz veren bakan, sözünü gerçekleştiremedi!

O yüzden üzgünüm ama ben çözüm istiyorum! Masada çok konuşuyoruz, güzel konuşuyoruz, umut dağıtıyoruz! Ama ben artık umuttan daha fazlasını istiyorum!

Masada Bodrum’u konuşup duruyoruz ama bu gidişle korkarım Bodrum masa da kalacak, benden söylemesi!İLK YORUMU SİZ YAPIN...