ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN!

| 13.10.2009 01:15
2196 0

Gelmesi istenmeyen aylar geldi çattı! Bodrum’da sezon yavaş yavaş sona eriyor. Haberlerimizden takip etmişsinizdir; bu yıl turist sayısında da, turizm gelirlerinde de azalma var.

Malum ekonomik kriz sezon başında esnafın, işletmecinin belini bükmüştü!

Bankalar kredileri kesti, kesmekle kalmayıp geri çağırdı! Pek de parlak olmayacağı yılın ilk aylarında belli olan sezon öncesi, yaza hazırlık için umudunu krediye bağlayan esnaf, daha maçın başında ilk golü yedi.

Sonrası malum! Kötü geçen bir yaz sezonu, ödenmeyen ya da ödenemeyen krediler, çekler, senetler derken ikinci golü yiyen esnaf ve işletmeci kara kara kışı nasıl geçireceğini düşünmeye başlarken uzatmalarda son golü de Vergi Dairesi’nden yedi ve banka hesaplarına tedbir kondu, hacizler başladı!

Bodrum’da ekonominin her geçen yıl neden kötüye gittiğini aklımızın erdiğince bugüne kadar yazdık, bu yazı da bahsetmek istediğim konu başka!

Zaten maça yenik başlayan, çok zor bir sezon geçiren işletmeciye, hem küresel, hem de ülke içindeki ekonomik sorunlar nedeniyle en azından devletin daha şefkatli olmasını beklerdim.

Bodrum kötüye gidiyor! İstisnasız konuştuğum herkes kara kara düşünüyor, ne yapacağını bilemiyor.

Bu kış nasıl geçecek bilemiyorum ama herkesin görüşü aynı; işimiz Allah’a kaldı!..

Ne diyeyim;

Allah yardımcımız olsun!...


İLK YORUMU SİZ YAPIN...