ALIŞTIM ARTIK, SİZDE ALIŞIN!

| 02.08.2013 10:01
1708 0

1996’dan beri Bodrum’da yaşıyorum. Ama Bodrum maceram tam olarak ailemin 1988’de Bodrum’a yerleşmesiyle başladı. Dolayısıyla aslında 1988’den beri Bodrum’da ki gelişmeleri çok yakınen takip ediyorum.

Devamlı yaşamaya başladığım 1996’dan beri radyoyla başlayan gazetecilik maceram halen devam ediyor. 2 yıl öncesine kadar yoğun olarak sahadaydım. Şimdi biraz daha sahaya çıkmadan ama gelişmeleri çok yakınen takip ederek gazeteciliğe devam ediyorum.

Gazetecilikten ne kazandın, diye soracak olursanız; çok iç açıcı olduğunu söyleyemem. Çoğu meslektaşım gibi icra dosyalarım halen mevcut. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Bodrum’da gazetecilik mesleğinden para kazanmanız hem çok kolay hem çok zor. Kolay çünkü yalakalık yaparsanız, tehditle şantajla haber yaparsanız kazanırsınız.

Ama Bodrum’daki yılların emektarı meslektaşlarımın büyük çoğunluğu gibi işinizi düzgün yaparsanız, doğruları yazarsanız, kaleminizi çıkarınıza değil halkın menfaatine kullanırsanız durumunuz çok zor.

Mesela bir haber yapıyorsunuz, o haberde dokunduğunuz kişiler tarafından düşman ilan ediliyorsunuz. Bir yazı yazıyorsunuz, yazınız doğru ama o yazıda ipliğini pazara çıkardıklarınız hemen anti propagandaya başlıyor.

Müşterilerinizi arıyor, reklam vermemeleri için baskı yapıyor, hakkınızda olur olmadık iftiralar atıyor. Eleştirildikleri konuda doğruyu yapacaklarına bütün enerjilerini sizi yok etmek için kullanıyorlar.

Yıllardır bunlara o kadar alıştım ki artık umursamıyorum. Ne yalakalığım kaldı, ne kimin adamlığım ne de sahtekarlığım.

Önceleri bu iftiralara, yalanlara çok kızıp hemen tepki veriyordum.

Ama şimdi herhalde olgunlaşmanın da gereği olarak gülüp geçiyorum.

Yıllardır ipliğini pazara çıkardıklarımız şu anda yok olup gittiler. Kaç siyasi ilçe başkanı, kaç gazeteci müsveddesi, kaç işadamı, yazılarımız haberlerimiz sonucunda Bodrum’u terk etmek zorunda kaldılar.

Ben hep buradayım. Yılların emektarı meslektaşlarımda öyle. Çocuğum Bodrum’da doğdu, Bodrum’da büyüyor, yetişiyor.  Herşeye rağmen burada yaşamaya devam edeceğim.

O yüzden bazılarına sesleniyorum; Hiiiiç boşuna uğraşmayın. Kendinizi yormayın, bir yere gittiğimiz yok! Yazılarımıza, haberlerimize  aynen devam ediyoruz.

Ayağımızı nasıl kaydıracağınıza kafa patlatacağınıza kendinizi düzeltmeye çalışın. Biz sizin iftiralarınıza, karalamalarınıza alıştık, sizde bize alışın artık. Çünkü bu yoldan ayrılmaya hiç niyetimiz yok! İLK YORUMU SİZ YAPIN...