AKUT BODRUM!

| 03.09.2009 11:09
2301 0

AKUT’u Türkiye’de meydana gelen felaketlerden sonra özverili çalışmalarıyla çok iyi tanıdık. Nasuh Mahruki’nin önderliğindeki AKUT, bugüne kadar yüzlerce kişinin hayatını kurtardı, yurt içi ve yurt dışında hep takdir aldı.

Ve birgün Bodrum’da da AKUT’un bir oluşuma gittiğini öğrendim. AKUT Bodrum kurulacağı açıklandığında açıkçası derneği bol icraatı neredeyse sıfır olan Bodrum’da neler yapabileceğini düşünmeye başladım.

Ne de olsa doğa harikası mağaraları turizme kazandırması asli görevi olan, ama yılda bir kere bu amaç için yürüyüş yapıp bunun dışında tamamen siyaset için kurulduğu bilinen yüzlerce dernek olan Bodrum’da bir sivil toplum örgütünün Bodrum’un sivil toplum örgüt yorgunluğunda neler yapacağını bilemiyordum.

Sonra haberler peşpeşe gelmeye başladı. AKUT Bodrum tüm yangınlara müdahale etti, dağda kalan turistleri kurtardı. Hatta keçi bile kurtardı.

Çoğu zaman sabaha karşı beni arayan Cenk, Siret Abi ve diğer arkadaşlarım, oldukça üzgün bir o kadar da heyecanlı bir sesle yangın çıktığını ya da başka bir operasyona gittiklerini bana söylüyorlardı.

Ne zaman arkadaşlarımla bir araya gelsem bana son derece heyecanlı ve gururlu bir şekilde yaptıklarını anlatıyorlardı. Ancak bu kadar heyecanla anlattıkları olaylar sırasında bile aslında bu olayların hiç olmaması gerektiğini yüreklerinden okuyabiliyordum.

İşte gerçek sivil toplum bilinci, işte gerçek insan ve vatan sevgisi. Ayrıca sadece olaylara müdahalesiyle değil, öğrencilere ve halka verdikleri konferanslarla da oldukça dikkat çeken AKUT Bodrum, Bodrum’un en büyük şanslarından biri gerçekten.

Hiçbir menfaat beklemeyen bu kahramanlarla ben gurur duyuyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Sayelerinde kendimi daha da rahat hissediyorum.

Bodrum’un Alp Kököz önderliğindeki AKUT Bodrum’u bağrına basması, tabela derneklerinin de biraz onlara, daha sonra da aynaya bakıp biraz utanmalarını bekliyorum.


İLK YORUMU SİZ YAPIN...