AKP YÜZÜNDEN TRAVMA YAŞIYORUZ!

| 24.06.2008 11:26
2503 0

Artık işin cılkını iyice çıkardılar. İçlerindeki nefreti, kini, amaçladıkları özlemi iyiden iyiye dışarı çıkardılar.

Kendimizi yırttık, anlatamadık. AKP’nin tek bir amacı var, Cumhuriyet değerlerini, rejimi yok etmek! Kafalarındaki sinsi planı yavaş yavaş uygulamak. Bunu yaparken de halkı uyutmak.

Basının büyük bölümünü ele geçirdiler. Ele geçirdikleri arasından bazıları daha fazla destek olacakları takdirde ihanetle suçlanacaklarını gördüler, yavaş yavaş doğruya dönmeye başladılar. Ancak maalesef Ali Kemal kılıklı, yağdan sırıl sıklam olan iğrenç gazeteciler övgüler düzmeye devam ediyor.

AKP nasıl yavaş yavaş beynimizi yıkıyor biliyor musunuz?

CİNSELLİK

AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından önce televizyonda gösterilen filmler, aşırı erotizm içermediği takdirde pek kesilmiyordu. Şimdi bütün televizyon kanalları TRT’ye döndü. Hükümet kontrollü RTÜK öyle yasaklar çıkardı ki, neredeyse öpüşme sahneleri bile yasaklanacak. Filmin bütünü anlatan sahneler sırf kadının göğsü ya da kalçası gözüküyor diyor makaslanıyor, ya da üstüne bant çekiliyor. Bir düşünün 2002’den önce özel TV kanallarında bunlar varmıydı?

İÇKİ SİGARA

Yine TV’lerden örnek vereceğim. Halkı sigaraya özendiriyor diye filmlerdeki sigara sahnelerinin üzeri bantla örtülüyor. Yani halk aslında aptal yerine konuluyor. Düşünülüyor ki üzerini örttüğü için halk onun sigara olduğunu anlamayacak, böylece sigaraya özenilmeyecek!

Yahu Allah aşkınıza böyle yaparak sigaraya daha çok özenilmiyor mu? Çocuklar anne babalarına o bantın neden çekildiğini sormuyor mu? Sorduğu için merak uyanmıyor mu? Aklına daha çok sigara gelmiyor mu? Peki bu şekilde yaparak filmin içine edilmiyor mu? Hepimizin defalarca izlediği Hababam Sınıfı filmlerinde en çok sigarayla ilgili yapılan esprilere gülmüyor muyuz? Dizileri saymıyorum bile çünkü artık hiçbir dizi de sigaralı bir sahne görmek mümkün değil!

İçki de aynı şekilde! Artık dizilerde içkinin olduğu sahneler yok denecek kadar az! Yine içinde içki sahnesi olan filmler TV’lerde pek gözükmüyor.

Devlet yetkililerinin davetli olduğu yemekli toplantılarda artık çoğu zaman içki verilmiyor. İşin ilginci o yemeğe katılanlar bunu düşünmüyor bile! Çünkü uyutma planı yavaş yavaş başarıya ulaşıyor. Bu tip olaylar artık topluma sıradan geliyor.

TÜRBAN

TV kanalları ÖSS sınavlarından önce ve sonra sınava giren öğrencilerin velileriyle röportaj yapıyor. İnanılır gibi değil ama TV’ye çıkanların büyük bölümü türbanlı! Öyle okullar seçilmiş ki velilerin çoğu türbanlı!

Bunun iki sebebi var;

Birincisi gerçekten son 6 yılda türbanlı sayısında ciddi bir artış var. Öyle bir kaşıyorlar ki herkese artık türban olağan geliyor.

İkincisi ise medya bu planın bir parçası. Özellikle türbanlıların bol olduğu okullar, mekanlar seçiliyor, halkın gözüne gözüne sokuluyor.

85 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk kez türban tartışılıyor. İlk kez okullarda türban yasağının delinmesi için savaş veriliyor. İlk kez ardı ardına muhafazakar oteller, haremlik selamlık havuzlar açılıyor. İlk kez tesettür turizmi ciddi bir sektör olmaya başladı.

Son olarak Dengir Mir Mehmet Fırat adlı şahıs çıkarak durup durduk yerde Atatürk devrimlerinin halkta travma yarattığını söyledi. Acaba şunu mu demek istedi;

“Atatürk alıştırmadan bir gecede devrimler yaptı ve bu şok etkisi yarattı. Biz yavaş yavaş, alıştıra alıştıra yapıyoruz. Ilımlı İslam, türban derken yarın gözünüzü açtığınızda Türkiye’nin İran gibi olduğunu göreceksiniz ve şaşırmayacaksınız. ALIŞACAKSINIZ!

Değerli okurlarım, lütfen son 6 yıllık dönemi iyi değerlendirin. Lütfen 2002’den önce Türkiye’nin nasıl olduğunu 2002’den sonra ne hale geldiğini iyi düşünün, araştırın, okuyun. Dengir Mir Mehmet Fırat bugün söylediklerini 6 yıl önce söyleseydi o günkü şartlarda nasıl kıyamet kopacağını, bugün bu söylemlerin nasıl normal hale geldiğini, bu cesareti nereden aldıklarını iyi düşünün.

Unutmayın ki ülkemizin kurtuluşu bizim uyanmamızla ve gerçekleri görüp, kıyaslama yapabilmemizle olacaktır. Yoksa gerçekten yakın bir zamanda bir gün uyandığımızda İran’dan farkımız olmayacak ama iş işten geçmiş olacak.


İLK YORUMU SİZ YAPIN...